Co, gdzie, kiedy?
- 16 maja 2026
- 10 czerwca 2026
[FOTO] To wyjątkowa inwestycja. Kładka na Olzie oficjalnie otwarta!
W sobotę 6 czerwca oficjalnie została otwarta Kładka Sąsiedzka - pieszo-rowerowe połączenie Karwiny i Pogwizdowa. To wyjątkowa inwestycja, która nie tylko łączy dwa brzegi, ale przede wszystkim ludzi, społeczności i sąsiadujące ze sobą regiony.
Partnerzy projektu przygotowali wiele atrakcji, a my mieliśmy przyjemność uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu i wspólnie świętować otwarcie kładki.
- To także doskonały przykład tego, jak projekty realizowane w ramach programu Interreg Czechy-Polska przekładają się na konkretne efekty w codziennym życiu mieszkańców, wzmacniają współpracę transgraniczną i tworzą przestrzeń do wspólnych spotkań, aktywności oraz integracji - przekazał Euroregion Śląsk Cieszyński.
Budowa rozpoczęła się w kwietniu ubiegłego roku. Celem projektu jest poprawa wykorzystania potencjału turystycznego po obu stronach granicy, wsparcie rozwoju turystyki transgranicznej, połączenie istniejących ścieżek rowerowych, wzmocnienie współpracy między podmiotami turystycznymi oraz ogólne zwiększenie potencjału turystycznego tego obszaru. Nazwa obiektu, wybrana w plebiscycie, to "Kładka Sąsiedzka".
Loading...
ZOBACZ TAKŻE
Gorący temat[FOTO] Nowa kładka nad Olzą gotowa! Teraz czas na budowę ścieżek po polskiej stronie
To jedna z najważniejszych inwestycji powiatowych. Ruszyła przebudowa ul. Olimpijskiej w Wiśle
W Chybiu udostępniony do ruchu zostanie nowy wiadukt. Będzie tymczasowa organizacja ruchu
Spotkanie dotyczące DW944. Omówiono katastrofalną sytuację na odcinku drogi
MZD chciał przeznaczyć na projekt trasy rowerowej 70 000 zł. Jedyna oferta opiewa na... ponad milion złotych
[FOTO] Trwa przebudowa stacji kolejowej Zebrzydowice. To element inwestycji wartej 1,9 mld zł
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.















