Gorące tematy

  • 6 lipca 2024
  • 8 lipca 2024

[FOTO] Policyjny pościg zakończony kolizją z dwoma radiowozami na DK-1

W sobotę nad ranem na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju doszło do kolizji samochodu osobowego z dwoma radiowozami. Był to finał policyjnego pościgu prowadzonego z Bielska-Białej przez Czechowice-Dziedzice. Kierowcą okazał się 22-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego.

Interwencja policji na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 6.07.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Do zdarzenia doszło na wysokości ul. Stawowej. Droga krajowa numer 1 była nieprzejezdna na pasie w kierunku Katowic na odcinku od skrzyżowania z ul. Węglową w Czechowicach-Dziedzicach do ul. Głównej / Brzozowej w Goczałkowicach-Zdroju. Jak informowali nasi czytelnicy, korek sięgał 1 km. Około godziny 4.30 droga została odblokowana.

Interwencja policji na DK-1 w Goczałkowicach-Zdroju - 6.07.2024
Zamknięta DK-1 w Czechowicach-Dziedzicach - 6.07.2024 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Jak udało się nam ustalić, przed godziną 2.00 bielscy policjanci próbowali zatrzymać do kontroli Opla. Kierowca nie zareagował na polecenie do zatrzymania i rozpoczął szaleńczą ucieczkę. Pędził DK-1 w stronę Katowic. Próbował zgubić policjantów kilkukrotnie skręcając w boczne drogi i ponownie wracając na drogę krajową. W Goczałkowicach-Zdroju mundurowi zorganizowali blokadę. Mężczyzna staranował dwa radiowozy i uszkodził swój pojazd.

Po krasie desperat próbował uciekać pieszo, ale został zatrzymany i obezwładniony. Stawiał czynny opór, więc zastosowano wobec niego środki przymusu bezpośredniego. W eskorcie policyjnej trafił do szpitala na badania. Bielska policja potwierdza, że był pod wpływem środków odurzających.

Szczegółowy przebieg interwencji opisał nam asp. Przemysław Kozyra - pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej:

- Około godz. 1:30 w Bielsku-Białej policyjni wywiadowcy próbowali zatrzymać do kontroli rutynowej samochód marki Opel. Kierujący nie zatrzymał się. Policjanci włączyli sygnały dźwiękowe i świetlne. Próbowali zatrzymać pojazd, ale kierowca zaczął uciekać. Pościg był prowadzony za pośrednictwem dyżurnego Komendy Miejskiej Policji. Na miejsce skierowano 9 patroli. Pościg odbywał się ulicami Bielska w kierunku Czechowic. Swój finał miał w Goczałkowicach na skrzyżowaniu, gdzie ustawiona została blokada. Kierujący wpadł w poślizg i uderzył w dwa radiowozy, uszkadzając je. Kierowcą okazał się 22-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu cieszyńskiego. W jego pojeździe siedziała 20-letnia pasażerka. Obydwoje zostali przewiezieni do szpitala wojewódzkiego w Bielsku-Białej na badania. Nie doznali poważnych obrażeń. Mężczyzna był pod wpływem środków odurzających. Został zatrzymany w policyjnym areszcie.

ar, mp, sid / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.