- 3 września 2025
W Liceum im. Osuchowskiego rozpoczął się wyjątkowy rok szkolny. Szkoła obchodzi jubileusz
1 września w I Liceum Ogólnokształcącym im. A. Osuchowskiego w Cieszynie odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które w tym roku miało wyjątkowy charakter - szkoła obchodzi swój jubileusz 130-lecia istnienia.

Podczas akademii wszystkich uczniów, nauczycieli oraz gości powitała dyrektor Jolanta Dawidowicz - Macura, która w swoim wystąpieniu nawiązała do bogatej tradycji szkoły i znaczenia wspólnoty w dalszym rozwoju placówki.
Ważnym punktem uroczystości było ślubowanie uczniów klas pierwszych, którzy w obecności społeczności szkolnej stali się pełnoprawnymi członkami liceum. Tradycyjnie maturzyści przywitali swoich młodszych kolegów i koleżanki, życząc im owocnych lat nauki oraz wielu sukcesów.

Oprawę artystyczną wydarzenia wzbogacił występ wokalny uczennicy klasy I - Antosi Kraszewskiej, który spotkał się z gorącym aplauzem zgromadzonych.
Tegoroczne rozpoczęcie roku szkolnego miało szczególną, jubileuszową oprawę, podkreślającą nie tylko nowy etap w życiu uczniów, lecz także historyczne znaczenie i ciągłość tradycji naszej szkoły.

Akademia została przygotowana przez polonistkę Annę Walczak, a autorem zdjęć jest uczeń klasy IV - Kacper Staszewski.
ZOBACZ TAKŻE
To jedna z najważniejszych inwestycji powiatowych. Ruszyła przebudowa ul. Olimpijskiej w Wiśle
Starostwo przedstawiło Raport o stanie Powiatu Cieszyńskiego za rok 2025
Remont ul. Głównej w Kozakowicach. Prace obejmą 900-metrowy odcinek drogi
Ponad 3,7 mln zł dotacji dla Powiatu Cieszyńskiego. Zostaną przeznaczone na modernizację pracowni w szkołach
Ruszył maturalny maraton. Do egzaminu przystępuje 1168 absolwentów szkół powiatowych
W Ustroniu powstanie powiatowy magazyn kryzysowy. Jest 5,3 mln zł dofinansowania
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







