• 15 maja 2024

Przebudowa ważnego skrzyżowania w regionie zostanie wznowiona. Wybrany wykonawca

Przebudowa skrzyżowania ulic Katowickiej i Cieszyńskiej w Pogwizdowie, która ruszyła we wrześniu ubiegłego roku, została wstrzymana w kwietniu z powodu tragicznej śmierci właściciela spółki odpowiedzialnej za prowadzenie robót. Jak informuje Mieczysław Szczurek, wicestarosta cieszyński, wkrótce powinny zostać wznowione.

Wicestarosta Mieczysław Szczurek i starosta Janina Żagan na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Cieszyni
Wicestarosta Mieczysław Szczurek i starosta Janina Żagan na konferencji prasowej w Starostwie Powiatowym w Cieszynie - 14.05.2024 · fot. Starostwo Powiatowe w Cieszynie


O tragicznym wypadku w Ustroniu z 15 marca br. pisał między innymi portal Bielskie Drogi.

Przepisy umożliwiały w takim wypadku wybór wykonawcy z grona tych firm, które zgłosiły się do pierwotnego przetargu. Jak poinformował cieszyński wicestarosta, wybrana została firma z Bielska-Białej. Jej oferta opiewała na kwotę 8,6 mln zł, chociaż pozostały budżet Powiatu na tę inwestycję opiewa na niecałe 8 milionów złotych.

- To trochę boli, ale nie wyobrażam sobie, żebyśmy zostawili z tym mieszkańców Pogwizdowa i innych kierowców, którzy przejeżdżają przez ten rozkopany teren - wyjaśnia Szczurek.

Umowa z nowym wykonawcą ma zostać podpisana 20 maja, a do siedmiu dni od tego terminu ma on wejść na plac budowy. Kiedy spodziewane jest zakończenie inwestycji? - Myślę, że prace powinny się zakończyć w trzecim lub czwartym kwartale tego roku. Termin doprecyzujemy, gdy wykonawca przejmie już plac budowy - mówi wicestarosta.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.