Najpopularniejsze

  • 16 kwietnia 2024

Jest porozumienie 4 ugrupowań w powiecie! PiS bez większości

Chociaż w wyborach do Rady Powiatu Cieszyńskiego najwięcej mandatów zdobył komitet Prawa i Sprawiedliwości, to jednak jego przedstawiciele nie będą zarządzać tym samorządem. Większość bowiem będzie miała koalicja czterech ugrupowań: Porozumienia dla Samorządów, Samorządowców Powiatu Cieszyńskiego, Partnerstwa dla Powiatu oraz Stowarzyszenia "Bezpartyjni Samorządowcy".

PiS zdobyło najwięcej mandatów w Radzie Powiatu Cieszyńskiego
PiS zdobyło najwięcej mandatów w Radzie Powiatu Cieszyńskiego, ale nie będzie miało większości · fot. powiatcieszynski.esesja.pl


Jak poinformowały komitety we wspólnym oświadczeniu, dysponować będą piętnastoma mandatami w 29-osobowej Radzie Powiatu Cieszyńskiego. Dwunastu radnych będzie mieć z kolei Prawo i Sprawiedliwość, a dwóch Młodzi Powiatu Cieszyńskiego.

- Rozmowy koalicyjne prowadzone były od momentu ogłoszenia oficjalnych wyników wyborów, a nadrzędnym celem którym im przyświecał było stworzenie solidnych podstaw do współpracy na rzecz rozwoju Powiatu Cieszyńskiego i wszystkich samorządów wchodzących w jego skład - czytamy w mediach społecznościowych.

Loading...


Wcześniej pisaliśmy: PiS wygrywa w Powiecie. Znamy skład Rady Powiatu Cieszyńskiego

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.