Najpopularniejsze

  • 21 maja 2024
  • 22 maja 2024

Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach. Nie żyje mieszkaniec Cieszyna

We wtorek, 21 maja około godziny 10:30 na ul. Hallera w Cieszynie doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego, który przechodził przez oznakowane przejście nieopodal wzgórza Cieślarówka.

Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach na ul. Hallera w Cieszynie - 21.05.2024
Śmiertelne potrącenie pieszego na pasach na ul. Hallera w Cieszynie - 21.05.2024 · fot. kr / cieszyn.news


75-letni kierujący Skodą, mieszkaniec Cieszyna potrącił znajdującego się na przejściu dla pieszych mężczyznę, również mieszkańca miasta. Niestety pieszy zginął na miejscu zdarzenia. Na miejscu zostały przeprowadzone czynności śledcze pod nadzorem prokuratury. Trwa ustalanie dokładnego przebiegu wypadku. Kierujący samochodem był trzeźwy. Została mu pobrana krew do analizy (jest to standardowa procedura w przypadku wypadku ze skutkiem śmiertelnym). Pojazd został odholowany na policyjny parking i zabezpieczony na potrzeby śledztwa. Droga przez kilka godzin była zablokowana.

Od początku bieżącego roku na terenie naszego powiatu doszło do 6 zdarzeń drogowych z udziałem pieszych. W 4 przypadkach zdarzenie zostało zakwalifikowane jako wypadek, w dwóch jako kolizja. To pierwszy w tym roku wypadek śmiertelny z udziałem pieszego. W roku ubiegłym w analogicznym okresie odnotowano 4 wypadki i 11 kolizji z udziałem pieszych. Nie było ofiar śmiertelnych wśród niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Dobra pogoda, niezłe warunku atmosferyczne, sprawny samochód… To wszystko nie zagwarantuje bezpieczeństwa- tylko pełna koncentracja, ostrożność i obserwacja drogi mogą je zagwarantować. Dlatego niezależnie od wyników postępowania, po raz kolejny przypominamy, że każdy uczestnik ruchu drogowego powinien stosować się do zasady ograniczonego zaufania, zwłaszcza w rejonie skrzyżowań, łuków, przejść dla pieszych, czy przystanków autobusowych. Pamiętajmy, że życie i zdrowie mamy tylko jedno. Korzystając z drogi bądźmy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale również za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego!

podkom. Krzysztof PawlikOficer Prasowy KPP Cieszyn

kr, sid / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.