Najpopularniejsze

  • 8 czerwca 2024
  • 11 czerwca 2024

Tragiczne informacje dotyczące poszukiwanego żołnierza z Cieszyna. Szymon Masarski nie żyje

Nie żyje podchorąży Szymon Masarski - potwierdziła Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie. Jego ciało odnaleziono na terenie jednostki wojskowej. Żołnierz pochodzący z Cieszyna był poszukiwany od ponad 2 lat.

Poszukiwania zaginionego Szymona Masarskiego - zdjęcia z 2022 roku · fot. KWP Lublin


- Lotnicza Akademia Wojskowa oświadcza, że w wyniku zakończonych 5 czerwca czynności poszukiwawczych, dotyczących zaginionego 23 lipca 2022 roku podchorążego Szymona Masarskiego, przeprowadzonych przez Wydział Kryminalny Komendy Powiatowej Policji w Rykach, zgodnie z informacją przekazaną przez Prokuraturę Rejonową w Lublinie - Dział do spraw Wojskowych, zwłoki ujawnione 16 stycznia na terenie kompleksu wojskowego w Dęblinie, należą do st. szer. pchor. Szymona Masarskiego - możemy przeczytać w komunikacie opublikowanym przez Lotniczą Wojskową w Dęblinie.

LAW dodała, że "Rektor-Komendant Lotniczej Akademii Wojskowej wraz z całą społecznością uczelni składa szczere kondolencje Rodzinie Zmarłego".

Podchorąży Szymon Masarski zaginął w lipcu 2022 roku. W szeroko zakrojonych poszukiwaniach oprócz policjantów uczestniczyli strażacy, wojskowi oraz członkowie rodziny. Za pomocą łodzi przeczesywano rzekę Wieprz - to właśnie przy niej odnaleziono jego rzeczy osobiste wraz z dokumentami.

Ponadto sprawdzana była linia brzegowa oraz teren przyległy do rzeki zarówno pieszo, jak i konno z udziałem członków Grupy Rekonstrukcji Historycznych - 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego. W toku poszukiwań użyto helikoptera policyjnego, psa tropiącego oraz dronów.

Jak podał kilka miesięcy temu portal Lublin24.pl, 16 stycznia 2024 roku na terenie jednostki wojskowej w Dęblinie znaleziono ludzkie szczątki.

- Zostały odkryte w starym bunkrze otoczonym zaroślami, do którego wcześniej zapewne nikt nie zaglądał. Były w stanie znacznego rozkładu. Odnaleziono tak naprawdę w większości szkielet ludzki, a nie szczątki ciała. Wkrótce będzie wykonana sekcja zwłok, badania toksykologiczne i genetyczne. Na ten moment trudno ustalić tożsamość osoby - relacjonował dla Lublin24.pl pułkownik Robert Dąbek, zastępca prokuratora rejonowego do spraw wojskowych Prokuratury Rejonowej w Lublinie.

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.