Najpopularniejsze

  • 25 czerwca 2024
  • 29 czerwca 2024

Dramat młodego wiolonczelisty. Po poważnym wypadku walczy o sprawność - trwa zbiórka środków

Na początku czerwca na ulicy Katowickiej w Cieszynie doszło do tragicznego wypadku. W wyniku zdarzenia został poszkodowany między innymi Paweł, młody wiolonczelista, który walczył o życie w szpitalu. Aby mógł odzyskać jak największą sprawność, mieć szansę jeszcze kiedyś powrócić do gry na wiolonczeli i spełniać swoje marzenia, utalentowany wiolonczelista będzie potrzebować kontynuacji leczenia i wielomiesięcznej, kosztownej rehabilitacji - trwa zbiórka środków na ten cel.

Dramat młodego wiolonczelisty. Po poważnym wypadku walczy  o sprawność - trwa zbiórka środków
Dramat młodego wiolonczelisty. Po poważnym wypadku walczy o sprawność - trwa zbiórka środków · fot. zrzutka.pl


Przypomnijmy, do wypadku na ulicy Katowickiej w Cieszynie doszło w niedzielę 2 czerwca około godziny 16.30, o czym portal cieszyn.news informował TUTAJ. Na miejscu lądowały dwa śmigłowce LPR, które przetransportoway najbardziej poszkodowanych 19. i 18-latka do szpitala. Pomocy medycznej wymagali również podróżujący drugim pojazdem, który brał udział w wypadku - to 61-letni kierowca i 49-letnia pasażerka.

Loading...


W wypadku został poszkodowany Paweł, który jest młodym i utalentowanym wiolonczelistą, laureatem wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, wzorowym uczniem 3 klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Osuchowskiego w Cieszynie i 5 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. I.Paderewskeigo w Cieszynie. W stanie krytycznym został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala, gdzie przeszedł operację ratującą życie.

- Po kilku dniach śpiączki obudził się w nowej dla siebie rzeczywistości. Na skutek wypadku doznał poważnych obrażeń wewnętrznych, licznych złamań kręgosłupa, złamań trzonu obu kości udowych, mnogich złamań żeber co znacznie utrudnia mu oddychanie, a także licznych złamań miednicy i kości krzyżowej - możemy przeczytać na stronie ZRZUTKI.

Od czasu wypadku do dziś Paweł przebywa w szpitalu, gdzie przeszedł już kilka operacji, a wiele jeszcze przed nim.

- Na dzień dzisiejszy nie da się dokładnie określić jaki stopień sprawności uda mu się uzyskać po wyjściu ze szpitala. Wiadomo jednak, że stan Pawła jest ciężki i aby mógł odzyskać jak największą sprawność, mieć szansę jeszcze kiedyś powrócić do gry na wiolonczeli i spełniać swoje marzenia, będzie potrzebować kontynuacji leczenia i wielomiesięcznej, kosztownej rehabilitacji, co przekroczy możliwości finansowe samotnie wychowującego ojca, którego obaj synowie przebywają obecnie po wypadku w ciężkim stanie w szpitalach - dodają organizatorzy zbiórki, którzy dodają: "za każdą nawet najdrobniejszą wpłatę serdecznie dziękujemy. Liczy się każda złotówka. Nie bądźmy obojętni. Dobro powraca".

Pawłowi można pomóc pod tym linkiem: http://www.pomagam.pl/8d9reg


mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.