Wiadomości
- 15 kwietnia 2025
- 17 kwietnia 2025
Ruszyła budowa kładki na Olzie. Obiekt połączy Karwinę z Pogwizdowem
Rozpoczęła się budowa kładki dla pieszych i rowerzystów przez Olzę w Karviné-Loukach. Połączy ona Louky z gminą Hażlach, a konkretnie - ul. Sosnową w Pogwizdowie.

Budowa ma potrwać 9 miesięcy.
Celem projektu jest poprawa wykorzystania potencjału turystycznego po obu stronach granicy, wsparcie rozwoju turystyki transgranicznej, połączenie istniejących ścieżek rowerowych, wzmocnienie współpracy między podmiotami turystycznymi oraz ogólne zwiększenie potencjału turystycznego tego obszaru.
Projekt budowy kładki rzez rzekę Olzę realizowany jest w ramach programu Interreg Czechy-Polska 2021-2027.

ZOBACZ TAKŻE
Gorący temat[FOTO] Nowa kładka nad Olzą gotowa! Teraz czas na budowę ścieżek po polskiej stronie
Spotkanie dotyczące DW944. Omówiono katastrofalną sytuację na odcinku drogi
MZD chciał przeznaczyć na projekt trasy rowerowej 70 000 zł. Jedyna oferta opiewa na... ponad milion złotych
[FOTO] Trwa przebudowa stacji kolejowej Zebrzydowice. To element inwestycji wartej 1,9 mld zł
[FOTO] Trwa budowa mostu na granicy trzech miejscowości. Koniec prac coraz bliżej
Remont ul. Głównej w Kozakowicach. Prace obejmą 900-metrowy odcinek drogi
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









