Wiadomości
- 14 sierpnia 2025
Urząd Miejski w Cieszynie po kontroli RIO. "Zakończona z bardzo dobrym wynikiem"
W cieszyńskim Urzędzie Miejskim zakończyła się kontrola Regionalnej Izby Obrachunkowej. Miałą ona charakter kompleksowy, który objął ostatnie cztery lata.

O wynikach kontroli poinformował Urząd Miejski w Cieszynie. Jak możemy przeczytać na stronie internetowej magistratu, zakończyła się ona "bardzo dobrym wynikiem".
- Z satysfakcją informujemy, że ocena wypadła bardzo dobrze. W wystąpieniu pokontrolnym wskazano jedynie kilka drobnych zaleceń dotyczących zamówień publicznych, wymiaru podatku od nieruchomości oraz audytu wewnętrznego. Uzyskany wynik jest efektem rzetelnej i profesjonalnej pracy pracowników Urzędu oraz jednostek organizacyjnych gminy. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i odpowiedzialne podejście do codziennych obowiązków - przekazał cieszyński Urząd Miejski.
- Tego rodzaju kontrola weryfikuje całość gospodarki finansowej gminy - od planowania i realizacji budżetu, przez zamówienia publiczne, po przestrzeganie przepisów i procedur. Jej celem jest ocena zgodności z prawem, rzetelności i gospodarności działań w zakresie finansów publicznych - wyjaśnił UM.
ZOBACZ TAKŻE
Jest praca w cieszyńskim Urzędzie Miejskim. Nabór na wolne stanowisko urzędnicze
16 czerwcaBurmistrz zaprasza do udziału w debacie nad Raportem o stanie Miasta Cieszyna w 2025 roku
Gorący tematEmocjonalna rezygnacja podczas obrad. "Nie mogę poświęcać swojego zdrowia"
Radne pytają o teren dawnej fabryki LAS. Jest odpowiedź władz miasta
Sąd uchylił decyzję prokuratury. Będzie śledztwo w sprawie ściągnięcia flag Ukrainy z budynku Ratusza
Młodzi Razem składają wnioski do samorządów. Chodzi o transkrypcję małżeństw osób tej samej płci
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.






