Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023

Słynny cieszyński przegląd filmowy uratowany! Znamy termin nowej edycji

Przegląd filmowy Kino na Granicy, który od ponad dwóch dekad odbywa się w Cieszynie, uratowany! W zbiórce pieniędzy, która musiała zostać przeprowadzona w wyniku wycofania wsparcia przez jedną z instytucji finansujących, udało się zebrać wymaganą kwotę 80 tys. zł.

Kino na Granicy uratowane! Wymaganą kwotę pieniędzy w zbiórce zebrano na godzinę przed jej końcem
Kino na Granicy uratowane! Wymaganą kwotę pieniędzy w zbiórce zebrano na godzinę przed jej końcem · fot. facebook.com/kinonagranicy


Tegoroczna, 25. edycja Kina na Granicy odbyła się w terminie 29 kwietnia - 3 maja. Dopiero dwadzieścia dni po zakończeniu imprezy organizatorzy otrzymali informację, że jedna ze spodziewanych dotacji nie została im przyznana. Fundusze te były potrzebne przede wszystkim na opłacenie opracowania polskich i czeskich wersji napisów do filmów (60 tys. zł) oraz na wynagrodzenia dla osób pracujących przy organizacji (20 tys.).

Ogłoszono więc specjalną zbiórkę na łączną kwotę 80 tys. zł, a termin jej zakończenia upływał we wtorek (29 sierpnia). Na godzinę przed końcem udało się zebrać wymaganą sumę! Zrzutkę wsparło 1480 osób, została ona udostępniona 2105 razy.

- Z całego serca dziękujemy za pomoc, jaką od Was otrzymaliśmy, za zrozumienie naszej sytuacji i życzliwe słowa. Jesteśmy wdzięczni za każdą wpłatę i udostępnienie. To wszystko przywróciło nam wiarę w sens tego, co robimy oraz dodało sił w chwili zwątpienia. Z takim wsparciem trzeba iść dalej! Jesteśmy Wam to winni. Zrobimy zatem wszystko, aby przyszłoroczna edycja naszego przeglądu się odbyła - poinformowali organizatorzy w mediach społecznościowych.

Loading...


Kolejna edycja tego święta polskich, czeskich i słowackich filmów odbędzie się w kolejną majówkę - między 1 a 5 maja 2024.

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.