Wiadomości

  • 23 października 2023

Sztuka rozpoczyna testy Formuły 3! Na torze znanym z F1

W poniedziałek (23 października) rozpoczynają się oficjalne posezonowe testy Formuły 3 na torze Imola we Włoszech. Do udziału w nich został zaproszony Kacper Sztuka, który wsiadł pojedzie bolidem jednej z najlepszych ekip w stawce.

Kacper Sztuka
Kacper Sztuka · fot. facebook.com/kacpersztukago


17-latek z Cieszyna, po tym jak wygrał klasyfikację generalną włoskich mistrzostw Formuły 4 - uważanej za najlepszą juniorską serię wyścigową na świecie - przetestuje bolid zespołu MP Motorsport. To trzecia ekipa zakończonego sezonu.

- MP Motorsport to doświadczony zespół, który co roku jest w czołówce tej serii. To wszystko sprawia, że te testy będą z pewnością wyjątkowe. Postaram się, aby wykonać dobrą pracę i wyciągnąć jak najwięcej nauki z każdego okrążenia. Dziękuję moim najbliższym oraz moim partnerom, którzy ciężko pracowali przez ostatnie tygodnie, aby dać mi szansę debiutu w nowym samochodzie - mówił Sztuka przed rozpoczęciem testów.

Formuła 3 to seria juniorska, której wyścigi rozgrywane są w te same weekendy co Formuły 1. Kolejny sezon rozpocznie się 1 marca 2024 w Bahrajnie, a potem kierowców będzie można zobaczyć między innymi na takich słynnych obiektach jak te w Monzy, Spa-Francorchamps, Monaco czy Silverstone.

Loading...

kr / cieszyn.news

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.