Wiadomości

  • 2 listopada 2023

Mieszkańcy wybrali miejskie inwestycje. Wyniki Budżetu Obywatelskiego

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim można było głosować na pięć projektów. W głosowaniu mieszkańcy Cieszyna zdecydowali o tym, że tylko jeden z nich nie zostanie zrealizowany.

Rynek w Cieszynie
Mieszkańcy Cieszyna wybrali cztery projekty z Budżetu Obywatelskiego. Zostaną zrealizowane w przyszłym roku · fot. kr / cieszyn.news


W głosowaniu wzięło udział 2159 mieszkańców miasta. Głosować można było jeden z pięciu wybranych projektów.

Najwięcej, bo aż 1200 głosów zdobył projekt "Bliscy Sąsiedzi - miejsce spotkań mieszkańców Mnisztwa". Dotyczy on stworzenia miejsca do integracji sąsiedzkiej przy remizie OSP na Mnisztwie - powstaną dwie wiaty, w tym jedna grillowa, całoroczne stoły i ławy, kontener sanitarny oraz oświetlenie. Teren będzie też monitorowany.

512 osób poparło projekt renowacji zabytkowych figur świętych Antoniego oraz Floriana, które znajdują się w Parku Pokoju.

192 głosy zebrał projekt "Bezpieczne przejście dla Cieszyniaków" - chodzi o przejście przy Przedszkolu nr 1. Zostanie ono pokryte farbą strukturalną i grubowarstwową, a także zostanie przed nim umieszczonych sześć tak zwanych "pasów-budzików". Wyznaczone zostanie także miejsce parkingowe dla opiekunów i rodziców przywożących i odwożących swoje pociechy do placówki.

Ostatnim wybranym projektem jest ten zatytułowany "Gdzie bobry, tam pstrąg z grilla dobry", który zdobył 154 głosy. Powstać ma kompleks rekreacyjny na osiedlu Bobrek, w którym znajdzie się wiata z grillem ogrodowym, stanie drewniany stół oraz ławki, a także leżaki miejskie i zbiornik na deszczówkę. - Lokalizacja jest widokowa i będzie pozwalała na podziwianie panoramy Cieszyna, północno-wschodniej części Beskidu Śląsko-Morawskiego ze szczytami Wielki Jaworowy i Ostry - piszą autorzy projektu.

Wybrane projekty będą realizowane w przyszłym roku. Jedynym odrzuconym w głosowaniu był "Energia Złotej Rączki", który miał zapewnić wsparcie fachowca osobom tego najbardziej potrzebującym. Głosowało za nim 101 osób.

kr / cieszyn.news

źródło: Budżet Obywatelski Miasta Cieszyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.