Wiadomości

  • 31 sierpnia 2023
  • 4 września 2023

Więcej pociągów do Cieszyna od strony Goleszowa. Wprowadzono zmiany

To dobra wiadomość dla mieszkańców naszego regionu. Od 3 września Koleje Śląskie zwiększyły liczbę połączeń pomiędzy stacjami Goleszów i Cieszyn.

pociąg, koleje śląskie, rozkład jazdy
Więcej pociągów do Cieszyna od strony Goleszowa. Wprowadzono zmiany - zdj. ilustracyjne · fot. PKP PLK


- W dni robocze zwiększymy liczbę połączeń o dodatkowe trzy pary. Rozkład jazdy nowych pociągów został przygotowany z uwzględnieniem wniosków pasażerów. Nowe kursy będą dostępne w godzinach szczytu porannego, popołudniowego oraz uzupełnią ofertę w godzinach okołopołudniowych. Łącznie liczba połączeń na odcinku Goleszów - Cieszyn zwiększy się do 10 par, z czego 8 będzie skomunikowanych z pociągami do/z Katowic - można przeczytać w komunikacie Kolei Śląskich.

O zmianach poinformował portal Koleje Śląska Cieszyńskiego, który zaprezentował też ich wykaz. Prezentuje się on następująco:
  • o 06.13 w dni robocze ze Skoczowa do Cieszyna (przyjazd do stacji końcowej o 06.33),
  • o 06.48 (lub 06:59) w dni robocze z Cieszyna Goleszowa i dalej do Wisły Głębiec,
  • o 11.31 codziennie z Goleszowa do Cieszyna (skład skomunikowany z pociągiem z Katowic przez Chybie Mnich, Skoczów),
  • o 12.33 codziennie z Cieszyna do Goleszowa ( skład skomunikowany z pociągiem do Katowic przez Skoczów, Chybie Mnich).
  • o 15.26 w dni robocze z Cieszyna do Skoczowa,
  • o 15.59 w dni robocze ze Skoczowa do Cieszyna.


Przypomnijmy, w niedzielę 3 września weszła w życie jesienna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich, która będzie obowiązywać do 11 listopada. W tym czasie w dalszym ciągu ruch pociągów na odcinku Zebrzydowice - Cieszyn będzie wstrzymany, a przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej. Wstrzymanie ruchu pociągów jest spowodowane naprawą obiektów.


Pełny rozkład jazdy pociągów znajduje się w "Liniowym rozkładzie jazdy" dostępnym na stronie internetowej
http://www.kolejeslaskie.pl. Infolinia o utrudnieniach w kursowaniu pociągów Kolei Śląskich, Biuro Obsługi Klienta, Obsługa osób niepełnosprawnych (czynna całodobowo przez 7 dni w tygodniu) znajduje się pod numerem telefonu + 48 32 428 88 88.

mp / cieszyn.news

źródło: Koleje Śląska Cieszyńskiego, Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.