Wiadomości
- 3 grudnia 2025
Szpital Śląski podpisał umowę z Akademią Śląską. "Czas na nową jakość kształcenia medycznego"
Cieszyński Szpital Śląski podpisał umowę o współpracy z Akademią Śląską. - Czas na nową jakość kształcenia medycznego w regionie! - podkreśla placówka, która zaoferowała możliwość profesjonalnej praktyki, która będzie fundamentem kompetencji przyszłych specjalistów w zawodach medycznych.
Umowę podpisali Adam Śliż, dyrektor Szpitala Śląskiego w Cieszynie oraz dr n. med. i n. o zdr. Magdalena Wierzbik-Strońska, prorektor ds. współpracy z ośrodkami medycznymi Akademii Śląskiej.
Na mocy porozumienia studenci będą odbywać praktyki zawodowe w strukturach Szpitala, zdobywając umiejętności i doświadczenie w rzeczywistym środowisku pracy.
Praktyki obejmą m.in. uczestnictwo w pracy oddziałów, obserwację zabiegów i procedur medycznych, poznawanie nowoczesnych metod diagnostycznych, rozwijanie kompetencji komunikacyjnych w kontakcie z pacjentem, a także współpracę z zespołami terapeutycznymi w oparciu o aktualne standardy.
- Porozumienie to wzmocnienie relacji ze środowiskiem akademickim oraz możliwość pozyskania przyszłych pracowników, którzy już na etapie studiów poznają specyfikę placówki - podał Szpital Śląski w Cieszynie.
ZOBACZ TAKŻE
Gorący tematNietypowa interwencja strażaków z Cieszyna. Pomogli usunąć obrączkę z palca
Gorący temat"Czarny Tydzień" w ochronie zdrowia. Zaległości NFZ wobec Szpitala Śląskiego wynoszą 17,4 mln zł
Szpital Śląski w Cieszynie z autoryzacją NFZ na kolejne 5 lat
2 mln zł z KPO dla Szpitala Śląskiego. Nowy sprzęt wzmocni opiekę kardiologiczną
To pierwszy maluch, który urodził się w 2026 roku w Szpitalu Śląskim. Powitajcie Arona!
To kolejny etap największego programu rozwojowego. Szpital Śląski podpisał umowę
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









