Wiadomości
- 15 grudnia 2025
Gmina Cieszyn z dotacją z budżetu państwa. Sfinansuje zadania własne z zakresu ochrony ludności
W październiku 2025 roku Gmina Cieszyn zawarła umowę ze Skarbem Państwa na udzielenie jednostce samorządu terytorialnego dotacji z budżetu państwa. Wojewoda Śląski przyznał Gminie Cieszyn dotację w wysokości 1 667 938,00 zł na sfinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności.

Środki zostały przeznaczone głównie na dwa cele - zwiększenia gotowości operacyjnej systemu ochrony ludności oraz zabezpieczenia logistycznego miasta, a także zapewnienia ciągłości dostaw podstawowych usług poprzez zakup mobilnego i specjalistycznego sprzętu logistycznego, wykorzystywanego także w ramach współpracy międzygminnej na terenie powiatu cieszyńskiego.
- Dzięki przyznanym środkom miasto zrealizuje zadania związane z ochroną ludności i obroną cywilną. W ramach projektu planowany jest zakup specjalistycznego sprzętu m.in. agregatów prądotwórczych, motopomp, traktorów, rębaka, sprzętu i wyposażenia wspomagającego ewakuację, sprzętu medycznego, w tym defibrylatorów, odzieży ochronnej, latarek a także wiele innego drobnego wyposażenia niezbędnego w sytuacjach kryzysowych - przekazał Urząd Miejski w Cieszynie.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Trwa Ultramaraton Charytatywny dla Michalinki. Jego uczestnicy odwiedzili Cieszyn
[FOTO] "W rytmie bezpiecznych dróg". Wyjątkowy koncert dla młodzieży w cieszyńskim teatrze
1,5 mln zł dofinansowania dla Miasta Cieszyn na modernizację zaplecza ochrony ludności
[FOTO] Powiatowe obchody Dnia Strażaka w Cieszynie. Za nami uroczystość w KP PSP
W Ustroniu powstanie powiatowy magazyn kryzysowy. Jest 5,3 mln zł dofinansowania
Miasto zyskało sprzęt w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







