Wiadomości

  • 22 listopada 2023
  • 23 listopada 2023

Pogoda nie będzie nas rozpieszczać. Wystąpi silny wiatr i opady marznące

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie przed silnym wiatrem oraz opadami marznącymi. Pierwsze z nich ma drugi stopień, w trzystopniowej skali.

Zima,śnieg,opady,droga,ślisko,ulica,Słowackiego
Pogoda w czwartek nie będzie nas rozpieszczać. Wystąpi silny wiatr i opady marznące - zdj. ilustracyjne · fot. Oskar Piecuch / pless.pl


Pierwsze z ostrzeżeń dotyczy silnego wiatru, który, według prognoz IMGW, będzie miał średnią prędkość 50 km/h, a w porywach do 95 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Powyższy alert obowiązuje od godziny 15.00 w czwartek 23 listopada do godziny 12.00 w piątek 24 listopada w Bielsku-Białej oraz powiatach bielskim, cieszyńskim i żywieckim.

IMGW-PI ostrzega również przed opadami marznącymi. - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu powodujące gołoledź.Strefa opadów przemieszczać się będzie z północnego zachodu w kierunku południowo-wschodnim i wschodnim - czytamy w komunikacie dotyczącym tego zjawiska.

Powyższy alert obowiązuje w czwartek 23 listopada w godzinach od 5.00 do 12.00 na terenie Bielska-Białej i powiatów bielskiego, cieszyńskiego i żywieckiego.

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.