Wiadomości
- 11 maja 2026
[FOTO] Sukces żołnierza z Cieszyna. Został Wojskowym Kierowcą Roku 2026
Żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej sięgnęli po zwycięstwo zarówno w klasyfikacji drużynowej, jak i indywidualnej podczas finału konkursu „Wojskowy Kierowca Roku 2026 WOT”.
Po kilku dniach wymagającej rywalizacji, pełnej emocji i sprawdzianów umiejętności, żołnierze 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej udowodnili, że należą do najlepszych kierowców w Wojskach Obrony Terytorialnej. Śląscy Terytorialsi zdobyli I miejsce w klasyfikacji drużynowej, a tytuł Wojskowego Kierowcy Roku 2026 WOT wywalczył st. szer. spec. Tomasz z 13 ŚBOT, na co dzień służący w 133 batalionie lekkiej piechoty w Cieszynie.
W konkursie udział wzięli żołnierze brygad OT z całego kraju, rywalizując w szeregu konkurencji sprawdzających umiejętności prowadzenia pojazdów wojskowych, opanowanie oraz zdolność działania pod presją czasu. Uczestnicy wykonywali zadania z wykorzystaniem pojazdów Ford Ranger, Jelcz 442.32 oraz motocykli Yamaha XTZ 690.
Nie zabrakło również widowiskowych konkurencji drużynowych, podczas których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, ale przede wszystkim współpraca, komunikacja i wzajemne zaufanie. Żołnierze mierzyli się m.in. z przepychaniem pojazdu, wymianą koła w pojeździe Star 266 M2, tankowaniem kanistrów oraz zadaniami siłowymi i technicznymi.
Zwycięstwo 13 ŚBOT to efekt wysokiego poziomu wyszkolenia, doświadczenia oraz zaangażowania żołnierzy brygady. Tegoroczny triumf pozwolił śląskim Terytorialsom przejąć puchar przechodni konkursu „Wojskowy Kierowca Roku WOT”.
Zwycięzcy konkursu będą reprezentować Wojska Obrony Terytorialnej podczas rywalizacji na szczeblu Rodzajów Sił Zbrojnych RP. Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy kolejnych sukcesów reprezentantom 13 ŚBOT.
ZOBACZ TAKŻE
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







