Wiadomości
- 12 maja 2026
"Drugie życie drzew". Na płocie Parku Pokoju zagościła wędrowna wystawa
Na płocie Parku Pokoju zagościła wędrowna wystawa "Drugie życie drzew". Zaprasza do refleksji nad rolą starych, obumierających drzew w funkcjonowaniu ekosystemu leśnego.
Drzewo, które przestało już rosnąć i prowadzić procesy życiowe, staje się domem i źródłem pożywienia dla wielu organizmów - roślin, grzybów, bezkręgowców i kręgowców. Tętni tam życie - choć ciche i ukryte, to niezwykle ważne dla całego lasu.
- Zachęcamy do zatrzymania się i zauważenia piękna dojrzałego lasu. Wystawę, przygotowaną przez Inicjatywę Las Wokół Miast, można oglądać do 28 maja - przekazał Urząd Miejski w Cieszynie.
ZOBACZ TAKŻE
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.









