Wiadomości
- 14 maja 2026
Godna naśladowania postawa pracownicy sklepu. Cenna zguba szybko powróciła do właściciela
Pracownica jednego ze sklepów w Ustroniu wykazała się godną naśladowania postawą, gdy znalazła pozostawioną przez klienta torbę z pieniędzmi i dokumentami. Kobieta zabezpieczyła zgubę i natychmiast powiadomiła policjantów. Mundurowi szybko ustalili właściciela i przekazali mu wszystkie utracone rzeczy. Dzięki uczciwości i współpracy zagubione mienie wróciło do mieszkańca Ustronia.

Jak relacjonuje podkom.Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP w Cieszynie, w poniedziałek 11 maja w jednym ze sklepów na terenie Ustronia doszło do sytuacji, która pokazuje, że uczciwość i odpowiedzialność wciąż mają ogromną wartość.
- Jeden z klientów pozostawił przez nieuwagę torbę, w której znajdowały się dokumenty, rzeczy osobiste oraz gotówka w kwocie przekraczającej 2600 złotych. Znalezioną torbę zauważyła pracownica sklepu. Kobieta zachowała się wzorowo — zabezpieczyła pozostawione mienie i natychmiast poinformowała o wszystkim policjantów z Komisariatu Policji w Ustroniu. Mundurowi szybko podjęli czynności zmierzające do ustalenia właściciela zguby - dodał podkom. Pawlik.
Dokumenty znajdujące się w torbie wskazywały, że rzeczy mogą należeć do mieszkańca Czerwionki-Leszczyn. Policjanci dokładnie zweryfikowali jednak wszystkie informacje i finalnie ustalili, że właścicielem zgubionych przedmiotów jest mieszkaniec Ustronia. Dzięki właściwej reakcji pracownicy sklepu oraz sprawnym działaniom policjantów wszystkie przedmioty szybko wróciły do właściciela.
Ta sytuacja jest doskonałym przykładem tego, jak wiele znaczy uczciwość, odpowiedzialność i zwykła ludzka życzliwość. Właściwe zachowanie pracownicy sklepu oraz dobra współpraca z Policją sprawiły, że zagubione mienie szybko i bezpiecznie wróciło do właściciela. Takie postawy zasługują na uznanie i pokazują, że nawet w codziennych sytuacjach każdy z nas może mieć realny wpływ na pomoc drugiemu człowiekowi.
podkom. Krzysztof PawlikOficer Prasowy KPP Cieszyn












