Wiadomości

  • 24 maja 2026

54. edycja konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni"

Komisja konkursowa w ramach konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni" dokonała przeglądu zgłoszonych ogrodów. Poniżej krótka fotorelacja. Organizatorzy zachęcają do zgłoszeń i wzięcia udziału w jesiennym przeglądzie.

Ogrody zgłoszone w ramach konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni" · fot. UM Cieszyn
Ogrody zgłoszone w ramach konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni"
  • Ogrody zgłoszone w ramach konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni"
  • Ogrody zgłoszone w ramach konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni"
  • Ogrody zgłoszone w ramach konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni"


- Jeśli Twój ogród jest dla Ciebie powodem do radości i chcesz się podzielić jego widokiem z innymi to przyślij zdjęcie (e-mail: ochrona@um.cieszyn.pl) i podaj adres. Odwiedzimy Cię podczas jesiennego przeglądu, który zaplanowany jest na początku września. Zgłoszenia przyjmowane są do końca sierpnia - zachęcają organizatorzy.

- Jeśli nie masz ogrodu, ale lubisz kwiatowe dekoracje na balkonie lub parapecie okiennym, to też masz szansę dołączyć do grona mieszkańców, którzy przyczyniają się do upiększania naszego miasta. Wyślij nam zdjęcie Twojej aranżacji zieleni - dodają.

Konkurs organizowany jest po raz 54. przez Burmistrz Miasta Cieszyna oraz Towarzystwo Miłośników Ogrodnictwa (TMO). Komisja konkursowa składa się z przedstawiciela Burmistrza i członków TMO. Przeglądy odbywają się 2 razy w roku, tj. w maju i we wrześniu.

- Zachęcamy do udziału w konkursie wszystkich miejskich ogrodników, także tych, którzy dbają o zieleń w miejscach pracy, nauki oraz zabawy. Chętnie obejrzymy tereny zielni osiedlowej, wokół szkół i przedszkoli. Czekamy na zgłoszenia! Na uczestników konkursu czekają nagrody. Do zobaczenia w Twoim ogrodzie! - podsumowują organizatorzy.

mp / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.