Wiadomości

  • 27 maja 2026

Niebezpieczne zdarzenie w Koniakowie. Kierowca ciężarówki wydmuchał 2 promile

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło we wtorek 27 maja w Koniakowie. Policjantka z Komisariatu Policji w Wiśle, wracając po służbie do domu, zauważyła kierowcę ciężarowego Iveco, którego styl jazdy wskazywał, że może być pod wpływem alkoholu. Mężczyzna uszkodził przydrożne drzewo i znak drogowy, a następnie próbował odjechać z miejsca zdarzenia. Dzięki zdecydowanej reakcji mundurowych 45-latek został zatrzymany w Kamesznicy.

policja, radiowóz, drogówka
Niebezpieczne zdarzenie w Koniakowie. Kierowca ciężarówki wydmuchał 2 promile · fot. KPP Cieszyn


Jak relacjonuje podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy KPP w Cieszynie, wracająca po służbie do domu policjantka z Komisariatu Policji w Wiśle, przejeżdżając przez Koniaków, zauważyła niebezpieczną jazdę kierowcy ciężarowego Iveco.

- Kierujący poruszał się całą szerokością drogi, stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie mężczyzna uderzył w drzewo oraz znak drogowy, jednak mimo tego kontynuował jazdę. Policjantka, podejrzewając, że kierowca może znajdować się pod wpływem alkoholu, natychmiast poinformowała dyżurnego o całej sytuacji i na bieżąco przekazywała trasę przejazdu pojazdu. Dzięki szybkiej wymianie informacji do działań włączyli się również policjanci z Komisariatu Policji w Rajczy - dodał podkom. Pawlik.

Finalnie ciężarowe Iveco zostało zatrzymane w Kamesznicy. Policjantka odebrała kierującemu kluczyki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Mężczyzna próbował jeszcze uciekać pieszo, jednak po chwili został obezwładniony i zatrzymany przez interweniujących policjantów.

- Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 45-letni kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów - przekazał podkom. Krzysztof Pawlik.

Postawa policjantki pokazuje, że mundurowi dbają o bezpieczeństwo mieszkańców nie tylko podczas pełnienia służby. Szybka reakcja i skuteczna współpraca policjantów to atrybuty, które doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii.

Ta sytuacja przypomina, jak ważna jest szybka reakcja świadków zdarzenia w każdej tego rodzaju interwencji - pozwala ona szybkie zatrzymywanie nietrzeźwych kierujących, którzy stanowią ogromne zagrożenie dla bezpieczeństwa każdego z nas.

Jeśli widzisz osobę, która może być pod wpływem alkoholu i zamierza prowadzić pojazd, nie wahaj się. Jeden telefon na numer alarmowy 112 może mieć kluczowe znaczenie i zapobiec niebezpiecznej sytuacji na drodze. Widzisz - Reaguj!

podkom. Krzysztof PawlikOficer Prasowy KPP Cieszyn

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.