Wiadomości

  • 27 maja 2026
  • 31 maja 2026

[FOTO] "Jest genialnie". Magda Gessler zachwycona zmianami w "Czeskiej po Mojemu"

W czwartek 28 maja mogliśmy obejrzeć ostatni w tym sezonie odcinek programu "Kuchenne Rewolucje" telewizji TVN. Tym razem widzowie mogli zobaczyć metamorfozę restauracji "'Winiarnia u Czecha'', która teraz nosi nazwę ''Czeska po Mojemu".

"Kuchenne Rewolucje" w Winiarni u Czecha / Czeskiej po Mojemu · fot. TVN
"Kuchenne Rewolucje" w Winiarni u Czecha / Czeskiej po Mojemu


W czwartkowym odcinku "Kuchennych Rewolucji" widzowie poznali Katarzynę, która prowadzi lokal, który do niedawna nosił nazwę "Winiarnia u Czecha". Właścicielka jest związana z tym miejscem od kilkunastu lat - swoją karierę zaczynała jako kelnerka.

Po przejęciu lokalu liczba gości drastycznie spadła, a obroty między 2024 a 2025 rokiem zmniejszyły się o ponad 300 tysięcy złotych. Najbardziej bolesnym momentem była dla niej zeszłoroczne premie świąteczne. - To, co oni dostali ode mnie, to jest kpina - wyznała Katarzyna.

Mimo ogromnych problemów finansowych próbowała zadbać o swoich pracowników i wypłacić im pieniądze, sięgając nawet po własne oszczędności. Katarzyna od miesięcy żyła w ogromnym stresie, zastanawiając się, czy restauracja zakończy kolejny miesiąc choćby minimalnym zyskiem.

Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji" · fot. TVN
Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji"
  • Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji"
  • Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji"
  • Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji"
  • Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji"
  • Kadry z 12. odcinka 32. sezonu "Kuchennych Rewolucji"


Dla Kasi "Winiarnia u Czecha" to coś znacznie więcej niż tylko restauracja - to miejsce, któremu poświęciła ogromną część swojego życia i które od lat traktuje jak drugi dom. Właścicielka wkłada w lokal całe serce, czas i energię, jednak mimo ogromnego zaangażowania restauracja przestała na siebie zarabiać.

Kasia znalazła się w momencie, w którym zaczęła poważnie zastanawiać się nad przyszłością lokalu. Udział w "Kuchennych Rewolucjach" traktuje jako swoją ostatnią szansę na uratowanie restauracji. - Jeżeli usłyszę od pani Magdy, że jesteś beznadziejna i nie powinnaś tego robić, OK. Będę musiała ułożyć sobie życie, chociaż nie wiem, jak mam to zrobić bez tego miejsca - zdradziła Katarzyna.

Magda Gessler postanowiła spróbować z menu typowych czeskich dań: placka ziemniaczanego, pieczeni wołowej, smażonego sera z frytkami i sosem tatarskim, rosołu, paté i twarożki ołomunieckie.

Kuchenne Rewolucje w Cieszynie · fot. Instagram / Magda Gessler
Kuchenne Rewolucje w Cieszynie
  • Kuchenne Rewolucje w Cieszynie
  • Kuchenne Rewolucje w Cieszynie
  • Kuchenne Rewolucje w Cieszynie


W pierwszej kolejności podano się paté, czyli mus z wątróbek drobiowych. Magda Gessler pochwaliła smak, zauważyła jednak, że w daniu jest za dużo tymianku. Słabo wypadły twarożki ołomunieckie. - Czuć ciasto, nie czuć sera. Znowu od cholery dekoracji. Sera prawie, że nie ma. Ale chleba dużo, panierki dużo, wszystkiego dużo - punktowała Magda Gessler.

Poważnym sygnałem ostrzegawczym okazał się rosół, który smakował jak woda. Pieczeń wołowa z knedlikami w sosie wymagała dopracowania, a jako najciekawszy element dania Magda Gessler uznała knedliki. Smażony ser w panierce z dodatkiem frytek i sosu tatarskiego został przyjęty bardzo krytycznie. - Tłuste z tłuszczem, w tłuszczu. W panierce. Z sosem tatarskim, tłustym. Nie jemy tak - oceniła Magda Gessler.

Najgorzej wypadł placek ziemniaczany, który po prostu śmierdział tak, że restauratorka zrezygnowała z jego próbowania. Degustacja dała jasny obraz tego, jak gotują w "Winiarnia u Czecha". Kuchnia opiera się na tradycyjnych, ciężkich daniach, w których dominują tłuste i intensywne smaki. Natomiast kucharzowi brakuje umiejętności w łączeniu smaków i doprawianiu.

Nasza wizyta w "Czeskiej po Mojemu" po Kuchennych Rewolucjach · fot. mp / cieszyn.news
Nasza wizyta w "Czeskiej po Mojemu" po Kuchennych Rewolucjach


Nowe koncepcja lokalu zakładała nie tylko odświeżenie wystroju, ale również stworzenie restauracji z ciekawym menu. Magda Gessler postanowiła pozostać przy kuchni czeskiej, która od lat jest znakiem rozpoznawczym tego miejsca. Wnętrze stało się przytulne i stylowe, z wyraźnymi motywami koronek i czerwonych wycinanek, które mają nadać przestrzeni wyjątkowego klimatu. Nowa nazwa restauracji "Czeska po Mojemu" nawiązuje do czeskich korzeni lokalu, ale jednocześnie podkreśla autorski charakter kuchni.

Manu zostało uproszczone i uporządkowane. W planach pojawia się m.in. sałatka z mortadeli i sera gruyère, zupa soczewicowa na bazie rosołu oraz zestaw „trzech kul” - czyli semmelknödel, gołąbki i pulpety z niespodzianką serową w środku, podawane z paprykowym sosem. Na deser przewidziano galaretkę z czarnego piwa oraz tradycyjny kogiel-mogiel z orzechami i bitą śmietaną. Nowa karta ma łączyć lokalne inspiracje i element zaskoczenia, który wyróżni restaurację na tle konkurencji.

Po kilku tygodniach od rewolucji w "Czeskiej po Mojemu" ponownie pojawiła się Magda Gessler, sprawdzić efekty zmian wprowadzonych w lokalu. Restauracja była wypełniona gośćmi, a restauratorkę przywitała uśmiechnięta właścicielka.

"Kuchenne Rewolucje" w Winiarni u Czecha / Czeskiej po Mojemu
"Kuchenne Rewolucje" w Winiarni u Czecha / Czeskiej po Mojemu · fot. TVN


Magda Gessler zamówiła wszystkie dnia ze swojego autorskiego menu: sałatkę z mortadeli i sera gruyère, zupę soczewicową na bazie rosołu oraz zestaw „trzech kul” - czyli semmelknödel, gołąbki i pulpety z niespodzianką serową w środku, podawany z paprykowym sosem.

Restauratorka długo pozostawała tajemnicza i nie komentowała smaku podanych potraw. Zamiast od razu zdradzać własną opinię, pytała zebranych na sali gości o ich wrażenia. Ci zgodnie przyznawali, że dania bardzo im smakują i są pozytywnie zaskoczeni nową odsłoną menu.

Po chwili pojawiła się właścicielka, a Magda Gessler miała okazję podzielić się swoimi wrażeniami. Podkreśliła, że całość zrobiła na niej ogromne wrażenie i oceniła kolację jako "genialną".

- Kasia, ja Ci bardzo dziękuję, że podniosłaś to miasto, tę restaurację. Dziękuję - podsumowała Magda Gessler.

Odcinek "Kuchennych Rewolucji" z Winiarni u Czecha / Czeskiej po mojemu można zobaczyć w serwisie player.pl.

Zachęcamy również do przeczytania naszej recenzji restauracji po "Kuchennych Rewolucjach" - możecie ją znaleźć w artykule "Byliśmy w Czeskiej po Mojemu po "Kuchennych Rewolucjach". Nasza ocena".

mp / cieszyn.news

źródło: tvn.pl

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.