Wiadomości
- 1 czerwca 2026
[FOTO] Nauczyciel z II LO im. Mikołaja Kopernika Mistrzem Europy w ultrakolarstwie!
Pochodzący z Ustronia Grzegorz Szczechla, nauczyciel biologii w cieszyńskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, został Mistrzem Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym. W ciągu 12 godzin pokonał dystans 504 kilometrów!
Zawody odbywały się od 29 do 30 maja w Chorwacji pod nazwą CroUltra Race. Zawodnicy startowali w konkurencjach 6., 12. oraz 24-godzinnych.
Warto dodać, że to nie pierwszy wyczyn Grzegorza Szczechli. W kwietniu ubiegłego roku Ustronianin wjechał 120 razy na Równicę w 7 godzin. Dzięki temu pobił rekordowy wynik w everestingu legendarnego kolarza Alberto Contadora.
Loading...
ZOBACZ TAKŻE
Przedstawiciele MEN oraz Kuratorium Oświaty gościli w II LO im. M. Kopernika w Cieszynie
Dzisiaj#AktywnaEkipa: Wycieczka w Beskid Mały - jedziemy na Hrobaczą Łąkę
Można kręcić kilometry dla Cieszyna. Ruszyła rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski
Gorący tematPrzeszła do historii! Maja Chwalińska wicemistrzynią French Open - Rolanda Garrosa!
Gorący tematPaweł Pawlikowski z nagrodą w Cannes. Reżyser nagrodzony za film kręcony w Cieszynie
Zmarła Halina Sajdok-Żyła z Cieszyna. Była społeczniczką, wolontariuszką i laureatką Srebrnej Cieszynianki
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.












