Wiadomości

  • 1 czerwca 2026

[FOTO] Nauczyciel z II LO im. Mikołaja Kopernika Mistrzem Europy w ultrakolarstwie!

Pochodzący z Ustronia Grzegorz Szczechla, nauczyciel biologii w cieszyńskim II Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika, został Mistrzem Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym. W ciągu 12 godzin pokonał dystans 504 kilometrów!

Grzegorz Szczechla podczas Mistrzostw Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym · fot. II LO. im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie
Grzegorz Szczechla podczas Mistrzostw Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym
  • Grzegorz Szczechla podczas Mistrzostw Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym
  • Grzegorz Szczechla podczas Mistrzostw Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym
  • Grzegorz Szczechla podczas Mistrzostw Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym
  • Grzegorz Szczechla podczas Mistrzostw Europy w ultrakolarstwie 12-godzinnym


Zawody odbywały się od 29 do 30 maja w Chorwacji pod nazwą CroUltra Race. Zawodnicy startowali w konkurencjach 6., 12. oraz 24-godzinnych.

Warto dodać, że to nie pierwszy wyczyn Grzegorza Szczechli. W kwietniu ubiegłego roku Ustronianin wjechał 120 razy na Równicę w 7 godzin. Dzięki temu pobił rekordowy wynik w everestingu legendarnego kolarza Alberto Contadora.

Loading...

mp / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.