Wiadomości

  • 4 czerwca 2026

Można kręcić kilometry dla Cieszyna. Ruszyła rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski

W poniedziałek 1 czerwca wystartowała ogólnopolska rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski. Podczas akcji uczestnicy starają się "wykręcić" na rowerze jak najwięcej kilometrów dla swojej gminy lub miasta.

"Zostaw samochód". Rajd rowerowy z okazji Międzynarodowego Dnia bez Samochodu
Można kręcić kilometry dla Cieszyna. Ruszyła rywalizacja o puchar Rowerowej Stolicy Polski · fot. UM Czechowice-Dziedzice


Rywalizacja odbywa się w oparciu o wykorzystanie podczas jazdy na rowerze aplikacji mobilnej „Aktywne Miasta”. Przejechane przez rowerzystów kilometry, przeliczane są na punkty uwzględniające liczbę mieszkańców. Samorządom, które uzbierają najwięcej punktów w danej kategorii, przypadnie zaszczytny tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Aby wziąć udział w zabawie, należy ściągnąć aplikację Aktywne Miasta i dokonać rejestracji. Następnie w aplikacji w zakładce „Rywalizacje” należy wybrać „RSP dla Gmin 2026 - (rywalizacja dla gmin)”, zaznaczyć Cieszyn oraz wybrać rodzaj i grupę. Można dołączać do wybranych grup lub zaproponować stworzenie własnej grupy. Osoby które chcą przystąpić do zabawy bez przypisania lub utworzenia nowej grupy, muszą wybrać w kategorii „rodzaj” i „grupa” pozycję „ogólny”.

Najlepsze trzy rowerzystki oraz trzech najlepszych rowerzystów, którzy zdobędą dla Cieszyna najwięcej punktów (przejadą najwięcej kilometrów), otrzymają statuetkę i kartę podarunkową o następującej wartości:

  • I miejsce - 300,00 zł,
  • II miejsce - 200,00 zł,
  • III miejsce - 100,00 zł.


Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej aktywne.miasta.pl.

Regulamin

plakat rsp rywalizacjajpg
fot. UM Cieszyn

mp / cieszyn.news

źródło: UM Cieszyn

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.