Wiadomości

  • 7 września 2023

[FOTO] Utracił panowanie nad... traktorem i zablokował Wiślankę

W środę, 6 września chwilę po godzinie 15.00 na DW941 w Ustroniu doszło do nietypowej kolizji. Kierujący ciągnikiem rolniczym zjechał z drogi i uderzył w bariery energochłonne. Do zdarzenia doszło na zwężonym odcinku jezdni w pobliżu skrzyżowania z ul. Dominikańską. Nie obeszło się bez sporych utrudnień w ruchu.

Traktor kolizja DW941 Ustroń
fot. nadesłane przez czytelnika


Jak ustalili policjanci, 63-letni kierowca ciągnika rolniczego nie dostosował prędkości do warunków ruchu i najechał na barierę energochłonną. Nic mu się nie stało, a cała sprawa zakończyła się mandatem karnym.

Kosiarka bijakowa na ruchomym ramieniu, która była zainstalowana na traktorze, tak niefortunnie rozłożyła się na jezdni w stronę Wisły, że jej elementy zablokowały drogę. Kierowca nie był w stanie samodzielnie złożyć sprzętu, więc do pomocy wezwano inny ciągnik rolniczy. Łącznie utrudnienia trwały blisko godzinę, a przez większość tego czasu DW941 była częściowo nieprzejezdna. Na zwężeniu trzeba było wprowadzić ruch wahadłowy, więc korki były dość solidne.

Traktor kolizja DW941 Ustroń
fot. nadesłane przez czytelnika

sid / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.