Wiadomości

  • 6 lutego 2024
  • 7 lutego 2024

W naszym regionie będzie wiał silny wiatr. W porywach może osiągnąć nawet 75 km/h

Za nami:

Przed silnym wiatrem ostrzega Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie. W związku z prognozami wydano ostrzeżenie 1. stopnia, które obowiązuje do środowego popołudnia.

wiatr, wichura
Wieje i będzie wiać jeszcze mocniej! IMGW wydało ostrzeżenie · fot. freeimages.com


- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, z południowego zachodu - możemy przeczytać w komunikacie IMGW-PIB.

Ostrzeżenie 1. stopnia (w trzystopniowej skali) wydano dla całego województwa śląskiego. Obowiązuje od godziny 20.00 we wtorek 6 lutego do godziny 15.00 w środę 7 lutego.

Po godzinie 8.00 w środę IMGW-PIB wydało komunikat meteorologiczny. Możemy w nim przeczytać, że "w ostatnich godzinach wiatr stopniowo nasila się, średnia prędkość wiatru wynosi od 25 km/h do 40 km/h, w porywach na ogół do 60 km/h, lecz lokalnie nawet do 80 km/h".

- Wiatr wieje z kierunku południowo-zachodniego. W najbliższych godzinach prędkość wiatru pozostanie na dotychczasowym poziomie, najsilniejszych porywów wiatru spodziewamy się wczesnym popołudniem - możemy przeczytać - dodało Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie.

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.