Wiadomości

  • 21 lutego 2024
  • 1 marca 2024

Małysz znowu "złoty". Prezes PZN doceniony przez władze miejskie i wojewódzkie

Na ostatniej sesji Rady Miasta Wisła prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz otrzymał od władz województwa śląskiego złotą odznakę honorową za zasługi dla województwa śląskiego.

Adam Małysz otrzymał złotą odznakę honorową za zasługi dla województwa śląskiego · fot. facebook.com/AdamMalysz


Sesja odbyła się w czwartek (29 lutego), a jej gościem był nie tylko odznaczony, ale też między innymi marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstwoski. Odznaki honorowe za zasługi dla województwa wręczane są instytucjom lub osobom, które przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego i społecznego rozwoju regionu.

Adam Małysz to były skoczek narciarski z Wisły, który od 2022 roku jest prezesem PZN. W trakcie kariery zawodniczej, zakończonej w 2011 roku, zdobywał cztery medale olimpijskie (trzy srebrne, jeden brązowy), sześć medali mistrzostw świata (cztery złote, jeden srebrny i jeden brązowy) oraz czterokrotnie wygrywał Puchar Świata, w tym jako jedyny w historii trzykrotnie z rzędu - w sezonach 2000/2001, 2001/2002 i 2002/2003, a do tego w sezonie 2006/2007. Był wielokrotnie odznaczany, w tym Orderem Odrodzenia Polski.

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego otrzymał też od burmistrza Wisły Tomasza Bujoka Złotą Kartę Mieszkańca. - Serdecznie gratuluję i dziękuję za zaangażowanie i wysiłki włożone w rozwój Wisły i całego regionu! - napisał w mediach społecznościowych włodarz "Perły Beskidów".

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.