Wiadomości

  • 28 lutego 2024
  • 26 marca 2024

Goście z Wysp Owczych, Niemiec i Czech zagrają w Brennej. Znamy line-up święta folk metalu

Już po raz dziesiąty do Brennej przyjadą fani folk metalowych brzmień. Jubileuszowa edycja Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej odbędzie się w tamtejszym amfiteatrze 20 lipca, a poznaliśmy właśnie pełny line-up imprezy.

Farerski zespół Hamradun gwiazdą 10. Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brennej
Farerski zespół Hamradun gwiazdą 10. Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brennej · fot. Hamradun / Facebook.com


Gwiazdą wydarzenia będzie zespół Hamradun. To formacja z Wysp Owczych, która ma na swoim koncie dwa albumy, a w maju wyda trzeci. Póla Arniego Holma - nazywanego "Pawłem" przez Polaków, którzy mieszkają na wyspie Suðuroy - i spółkę wyróżnia fakt, że śpiewają po farersku. Teksty ich utworów odwołują się do historii i kultury tej małej nacji z archipelagu na Oceanie Atlantyckim.Finterfrost z kolei to folk metalowy zespół ze Schwarzwaldu, który w swojej twórczości porusza tematy natury, niemieckich legend i świata fantasy. Mają na swoim koncie pięć krążków (ostatni wydany w 2019 roku) oraz trzy mini-albumy (najnowszy z 2023).Przed brenneńską publicznością zaprezentuje się także rodzima Łysa Góra. To zespół założony w 2012 roku w Piasecznie, który niejednokrotnie dzielił scenę z regionalnymi formacjami - Radogostem czy Velesarem. Muzycy mają już na swoim koncie cztery albumy, ostatni wydany w ubiegłym roku. W swoich tekstach odwołują się do słowiańskiej kultury i tradycji.Na scenie breńskiego amfiteatru tradycyjnie już zaprezentują się "gospodarze", czyli Radogost, którego liderem jest Łukasz Muschiol, dyrektor Ośrodka Promocji, Kultury i Sportu Gminy Brenna. Zobaczymy też inną lokalną grupę - Sójki, które w ubiegłym roku wydały swój debiutancki album "Natugień".

Do Brennej przyjedzie też polsko-norweska grupa Wandal, która przymierza się do wydania swojego debiutanckiego albumu. Jej wokalistką jest Izabela Sobota, która dała się poznać szerszej publiczności występując w programie X-Factor.Ogłoszony został też zespół Odraedir - to pagan metalowa formacja z Pragi, która ma na swoim koncie już dwa albumy studyjne - ostatni ukazał się w ubiegłym roku.Nad Słowiańską Nocą Folk Metalową w Brennej objęliśmy patronat medialny.

432924494 875493294380346 7441217100709201217 n (1)
Plakat 10. Słowiańskiej Nocy Folk Metalowej w Brennej

kr / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.