Wiadomości

  • 10 września 2023
  • 11 września 2023

[FOTO] Cieszyńskie więzienie ze swoim sztandarem. "To symbol męstwa, honoru i oddania ojczyźnie"

Zwykle sztandary kojarzą się nam ze szkołami, wojskiem czy władzami miasta. Jednak zgodnie z definicją, owo weksylium może być też znakiem instytucji, także więzień. Stąd też w piątek (8 września) został on nadany Zakładowi Karnemu w Cieszynie.

Wręczenie sztandaru Zakładowi Karnemu w Cieszynie - 8.9.2023 · fot. Służba Więzienna


Nadanie sztandaru odbyło się w trakcie uroczystości w Domu Narodowym, w której uczestniczył między innymi wiceminister sprawiedliwości Piotr Cieplucha. W jej trakcie mówił o dwóch znaczeniach tego symbolu.

- Ten najbardziej praktyczny, sztandar to symbol, znak rozpoznawczy poszczególnych jednostek. Pierwotnie sztandar wykorzystywany był wyłącznie w wojsku i służył do rozróżniania poszczególnych oddziałów i jednostek bojowych. Jest jednak ten drugi, wyższy wymiar, wymiar duchowy. Sztandar bowiem to symbol męstwa, honoru i oddania ojczyźnie - podkreślał dodając, że pracownicy i funkcjonariusze Zakładu Karnego w Cieszynie "wzorowo wypełniają swoje obowiązki".

Loading...

kr / cieszyn.news

źródło: Służba Więzienna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.