Wiadomości

  • 8 lipca 2024
  • 11 lipca 2024

Za darmo będzie można otrzymać oświetlenie rowerowe. Specjalna akcja w Ustroniu

Za nami:

Policjanci z cieszyńskiej policji i mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Katowicach oraz Caritas Diecezji Bielsko-Żywieckiej zapraszają do Ustronia na akcję "Świetliści Cykliści". Działania mają na celu poprawę bezpieczeństwa rowerzystów. Podczas akcji policyjne patrole, w towarzystwie przedstawicieli Caritasu, będą wyposażały przejeżdżających rowerzystów w oświetlenie ich jednośladów.

Akcja "Świetliści Cykliści" w Bielsku-Białej
Akcja "Świetliści Cykliści" w Bielsku-Białej · fot. KMP Bielsko-Biała


Wakacje już trwają, w związku z czym chętniej zamieniamy samochód na rower. Korzystając z uroków natury, poruszając się po różnych drogach musimy przypomnieć sobie, jak ważną rolę odgrywa oświetlenie rowerów oraz jaki ma wpływ na nasze bezpieczeństwo. Dzięki swojej dobrej widoczności jesteśmy w stanie zapobiec wielu dramatycznym sytuacjom.

Od początku roku na drogach województwa śląskiego doszło do 141 wypadków z udziałem rowerzystów, w wyniku których 5 osób poniosło śmierć, a 134 zostały ranne. To właśnie w celu ograniczenia liczby ofiar poruszających się rowerem, powstała akcja "Świetliści Cykliści", której druga, po Bielsku-Białej, odsłona, będzie miała miejsce 9 lipca w godzinach 11.00 -12.00 w Ustroniu przy ul. Sportowej i Grażyńskiego. Podczas akcji policyjne patrole, w towarzystwie przedstawicieli Caritasu, będą wyposażały przejeżdżających rowerzystów w oświetlenie ich jednośladów.

Na najpoważniejsze skutki zdarzeń drogowych narażeni są właśnie niechronieni uczestnicy ruchu drogowego, stanowiący dużą grupę użytkowników dróg, w tym rowerzyści. Przestrzeganie przepisów, koncentracja, obserwacja drogi i bycie widocznym - to czynniki, które istotnie wpływają na bezpieczeństwo rowerzystów.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.