Wiadomości

  • 11 września 2023
  • 12 września 2023

Tłoczno i niebezpiecznie. Podsumowanie weekendu na drogach

Wyśmienita pogoda sprawiła, że w weekend (8-10 września) górskie miejscowości odwiedziły tłumy turystów. Większość wybrała transport samochodowy, co widać było gołym okiem obserwując główne szlaki komunikacyjne.

korki brenna
Ogromne korki w Brennej - 10.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Górskie miejscowości przeżywały prawdziwe oblężenie. Jeden z ostatnich weekendów tegorocznego lata mnóstwo ludzi postanowiło spożytkować w naszym regionie. Piątkowe popołudnie oraz sobotni poranek to wzmożony ruch między innymi na krajowej 81 oraz wojewódzkiej 941 w stronę Wisły. Kumulacja problemów komunikacyjnych nastąpiła w niedzielę, kiedy wszyscy ruszyli w drogę powrotną

korek zabłocie
Korek na ul. Bielskiej w Zabłociu - 10.09.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


O kwestie bezpieczeństwa na drogach w ciągu ostatnich trzech dni zapytaliśmy oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie. Jak informuje nas podkom. Krzysztof Pawlik, na drogach powiatu cieszyńskiego doszło w sumie do 20 kolizji. Niestety, w przypadku 3 z nich sprawca okazał się być pod wpływem alkoholu. Policjanci ujawnili w sumie 5 nietrzeźwych, w tym 2 poruszających się rowerem. Oprócz nich 2 kierowców było w stanie po użyciu alkoholu.

pj / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.