- 2 listopada 2024
"Cieszyńskie szlaki do wolności". Pierwsze w naszym regionie seminarium historyczno-ekumeniczne
- Ustroń
-
W sobotę 9 listopada odbędzie się pierwsze na Śląsku Cieszyńskim seminarium historyczno-ekumeniczne pod tytułem "Cieszyńskie szlaki do wolności". Wydarzenie będzie miało miejsce w Goleszowie i Ustroniu.
Wydarzenie jest poświęcone Wielkim Osobowościom naszej Ojczyzny, związanych ze Śląskiem Cieszyńskim. Na konferencji zaprezentowane będą następujące postacie: Józef Buzek, Jan Ciahotny, Ludwik Ciahotny, Helena Molak, Paweł Niemiec, Evaryst Pit’ha, Wincenty Witos.
Wśród prelegentów będzie prawnuk premiera W. Witosa - Marek Steindel.
Odczytany zostanie, krótki acz bardzo wartościowy, historycznie referat wspomnieniowy Heleny Buzek-Macha - siostry premiera Jerzego Buzka, odnoszący się do związków rodziny Buzków z Wincentym Witosem.
- Zapraszamy Państwa na organizowane wydarzenie w roku Wincentego Witosa, które będzie jednocześnie posumowaniem minionego roku, który w Województwie Śląskim, dzięki uchwale z dnia 19 grudnia 2022 roku, Sejmik Województwa Śląskiego, poświęcił rok 2023 Profesorowi Józefowi Buzkowi - zachęcają organizatorzy.
W załącznikach przesyłam: plakat, program wydarzenia, oraz zaproszenie, które można rozpropagować w mediach. Jeżeli pojawiły by się pytania w związku z powyższym wydarzeniem, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.
Program wydarzenia można znaleźć poniżej, pod plakatem.
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] Odnaleziono ludzkie szczątki. Należały do ofiary komunistycznej bezpieki?
[FOTO] Wielkie zmiany u Kossaków! Wiekowy spichlerz zmieni się nie do poznania
[FOTO] Grób Józefa Korola oznaczony plakietą i znakiem "Tobie Polsko"
Gorący temat[FOTO] Cieszyński kościół św. Jerzego ma 600 lat! Za nami uroczystości jubileuszoweŚląska Atlantyda. W TVP o Zarzeczu - miejscowości zalanej wodami Jeziora Goczałkowickiego
To była największa zbrodnia dokonana przez hitlerowców na Śląskim Cieszyńskim. Zginęło 36 osób