Wiadomości

 • 22 sierpnia 2023

[WIDEO, FOTO] Trwa kampania Koalicji Obywatelskiej. Kto kandyduje w naszym okręgu?

Dzisiaj przed Ratuszem odbyła się konferencja, podczas której Koalicja Obywatelska przedstawiła kandydatów do Sejmu RP oraz kandydatkę do Senatu RP, startujących z "bielskiego" okręgu.

Kandydaci do Sejmu RP "Koalicja Obywatelska" 2023 · fot. Fabian Żakowiecki / cieszyn.news


Spotkanie rozpoczął prezydent miasta Bielska-Białej. Jarosław Klimaszewski oznajmił, że jest to moment, w którym rozpoczyna się kampania, która zaprowadzi Koalicję Obywatelską do zwycięstwa. - W naszym kraju jest problem z samorządnością, a nadchodzące wybory to też wybory samorządowe - dodał samorządowiec.

Posłanka Mirosława Nykiel opowiedziała o tym, jak odwiedzając 14 województw spotykała się i rozmawiała z mieszkańcami o problemach, z jakimi się zmagają. Następnie przedstawiła listę kandydatów.

Kandydaci do Sejmu RP:

 1. Mirosława Nykiel
 2. Małgorzata Pępek
 3. Apoloniusz Tajner
 4. Marcin Szarek
 5. Maciej Tomczykiewicz
 6. Beata Łukowicz
 7. Przemysław Major
 8. Dorota Piegzik-Izydorczyk
 9. Janusz Hudziec
 10. Rafał Ryplewicz
 11. Elżbieta Borowik
 12. Janusz Pawłowski
 13. Bogusława Kupczak-Wiśniowska
 14. Marcin Ślęk
 15. Mateusz Smyrski
 16. Joanna Jędrusik
 17. Bronisław Jafernik
 18. Agata Tucka-Marek


Natomiast do Senatu RP kandyduje Agnieszka Gorgoń-Komor, która jako pierwsza bielszczanka pełniła funkcję Sekretarza X kadencji Senatu RP. Podsumowując członkini Senatu RP powiedziała: "Ludzie są niezadowoleni, jest drożyzna i to trzeba zmienić. Idziemy po zwycięstwo, trzeba przywrócić jedność Polsce".

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.