Wiadomości

  • 20 września 2023
  • 21 września 2023

[FOTO] Ośmiu mężczyzn chce zostać kapłanami. Otrzymali suscepty od biskupa

Oskar, Marek, Jakub, Dawid, Patryk, Kamil, Rafał i Mateusz - to imiona nowych kandydatów do stanu kapłaństwa z diecezji bielsko-żywieckiej. Ośmiu młodych mężczyzn otrzymało 16 września w Bielsku-Białej z rąk biskupa Romana Pindla suscepty, czyli oficjalne dokumenty potwierdzające przyjęcie do Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej.

Wręczenie susceptów kandydatom do kapłaństwa - 16.09.20223 · fot. ks. Piotr Góra


Młodzi kandydaci rozpoczną niebawem czas rozeznawania swego powołania w Zembrzycach koło Suchej Beskidzkiej. To trzeci już rocznik formowany według nowych zasad formacji kapłańskiej w Polsce. Alumni pochodzą z różnych części diecezji: z Koszarawy, Oświęcimia, Bielska-Białej, Pruchnej, Łodygowic, Starej Wsi, Kóz i Pisarzowic.

W kaplicy kurii diecezjalnej z kandydatami do kapłaństwa spotkał się biskup bielsko-żywiecki. Wręczył suscepty - dokumenty zatwierdzenia do seminarium.

- Mamy w tym roku 8 kandydatów, którzy wraz z krakowskimi będą tworzyć w sumie 15-osobowy rok propedeutyczny. Trzeba bardzo dziękować Bogu, który powołuje konkretnych młodych ludzi. Należy się wdzięczność także ich rodzinom, w których dorastali, wychowywali się i dojrzewali duchowo oraz tym parafiom, w których formowali się i byli zaangażowani, najczęściej w służbę liturgiczną - podsumował hierarcha.

Podczas wręczenia dokumentów potwierdzających przyjęcie do Wyższego Seminarium Duchownego archidiecezji krakowskiej obecny był jego wicerektor ks. Sławomir Kołata.

mp / cieszyn.news

źródło: www.diecezja.bielsko.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.