Wiadomości

  • 20 września 2023

Niftylink - poznaj narzędzie Niftylift dla optymalizacji floty

Materiał partnera:

Drobne usterki i poważniejsze awarie podnośników to zmora nie tylko samych operatorów maszyn, ale przede wszystkim osób zarządzających flotą pojazdów. Zdalna kontrola podestów przejezdnych, wykrywanie bieżących usterek i szybkie diagnozowanie problemów technicznych na odległość od jakiegoś czasu są jednak możliwe dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu brytyjskiego producenta maszyn Niftylift. Czym jest i jak działa Niftylink?

niftylink poznajnarzedzieniftyliftdlaoptymalizacjifloty


Po co powstało Niftylink?Każdą potencjalną usterkę operator podnośnika powinien oczywiście zgłosić swojemu przełożonemu. Jako że jednak operujący podestem przejezdnym niekoniecznie musi być biegły w zaawansowanych kwestiach technicznych, jeśli w grę wchodzi awaria maszyny, często szybkie i trafne zdiagnozowanie problemu bywa problematyczne. Po zgłoszeniu usterki najczęściej następuje wezwanie serwisanta i przynajmniej chwilowe wycofanie pojazdu z użytku. Serwisant, bazując częściowo na sugestiach operatora, samodzielnie diagnozuje usterkę, kompletuje niezbędny sprzęt oraz części wymienne i przystępuje do naprawy. Opisany proces zabiera zazwyczaj sporo czasu, generuje dodatkowe koszty dla firmy, często także uniemożliwia terminowe wykonanie zlecenia.

2.niftylink poznajnarzedzieniftyliftdlaoptymalizacjifloty


Przedsiębiorstwo Niftylift, chcąc poszerzyć przepływ informacji pomiędzy firmą a klientami, a także usprawnić użytek maszyn w praktyce, zaprojektowało zaawansowane narzędzie zdalnej kontroli pojazdów. Od początku 2020 roku oprogramowanie jest powszechnie wykorzystywane przez podmioty oferujące usługi z zakresu kupna i wynajmu podnośników Niftylift, a także ich kontrahentów. Zasadniczym celem narzędzia Niftylink jest więc możliwość stałego monitorowania pracy maszyn, dostarczenie cennych informacji na temat stanu, aktywności oraz lokalizacji użytkowanych pojazdów i tym samym optymalizacja działania floty.

Jak to działa?Niftylink to innowacyjne narzędzie telematyczne, które oferuje możliwość dokładnego diagnozowania usterek maszyny na odległość - niezależnie od tego, czy znajdujesz się w biurze, jesteś w trakcie podróży czy też odpoczywasz w zaciszu własnego domu. Jak to możliwe? Dzięki monitorowaniu danych magistrali CAN pojazdu (Controller Area Network), Niftylink może w czasie rzeczywistym ostrzegać o wszelkich problemach związanych z maszyną, w razie awarii podać dokładny kod i wyjaśnienie błędu, a także zasugerować odpowiednie działania w celu rozwiązania konkretnego problemu. Narzędzie oferuje ponad 70 parametrów technicznych każdej maszyny, co oznacza jeden z najwyższych poziomów wglądu w użytkowanie pojazdu na rynku. Na skuteczność narzędzia Niftylink składają się dwie łatwe w użyciu platformy:

  • Niftylink Manager - centrum dowodzenia i zdalnej kontroli floty


Niftylink Manager to rozbudowany panel dowodzenia flotą maszyn, stworzony z myślą o menadżerach zarządzających wieloma pojazdami równocześnie. System zapewnia odpowiednie narzędzia do śledzenia lokalizacji i bieżącej aktywności wszystkich maszyn. Jeśli którakolwiek z nich będzie wymagała szczególnej uwagi, użytkownik Niftylink Manager otrzyma natychmiastowe powiadomienie, co pozwoli mu podjąć odpowiednie kroki zapobiegawcze. Poza rozbudowanym zestawem narzędzi do kontroli pojazdów oraz systemem powiadamiania panel sterowania wyposażony jest także w funkcję czatu dla zapewnienia efektywnej komunikacji pomiędzy specjalistami technicznymi a serwisantami i operatorami maszyn.

  • Niftylink Go - aplikacja mobilna


Niftylink Go zostało stworzone z myślą o serwisantach maszyn oraz ich operatorach. Aplikacja mobilna wykrywa usterkę, powiadamia o niej, wyszczególniając istotne informacje, a także podpowiada, jak rozwiązać problem. Dzięki aplikacji zainstalowanej na smartfonie serwisant może odpowiednio przygotować się do konkretnej naprawy przed wyruszeniem w drogę, na miejscu szybko zlokalizować maszynę, udokumentować jej aktualny stan techniczny poprzez dodanie notatek i zdjęć, dokonać właściwej naprawy i wreszcie zaktualizować status pojazdu.

3.niftylink poznajnarzedzieniftyliftdlaoptymalizacjifloty


Dla kogo zostało stworzone Niftylink?Wgląd w zaawansowane dane techniczne pojazdów pozwala lepiej zrozumieć ich wykorzystanie, wydajność i cykl pracy. Niftylink jest więc inteligentnym kluczem do osiągnięcia wyższego poziomu wydajności i podejmowania mądrzejszych decyzji biznesowych, które z pewnością przełożą się na wyniki finansowe. Kto z pewnością skorzysta na użytkowaniu narzędzia Niftylink?

Firmy oferujące wynajem i sprzedaż podnośnikówKomplet narzędzi Niftylink ułatwia codzienność pracowników firm oferujących usługi z zakresu wynajmu i sprzedaży podnośników. System sterowania Niftylink umożliwia sprawne zarządzanie flotą wynajmowanych maszyn, ich szybkie i skuteczne serwisowanie, a także zapobieganie powstawaniu usterek krytycznych i wreszcie poprawia ogólną komunikację z kontrahentami.

Klienci kupujący podnośnikiDzięki obu platformom przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na zakup podnośnika, mogą sprawnie komunikować się nie tylko z operatorem maszyny, ale także z firmą serwisującą pojazdy tego rodzaju. Bieżące powiadomienia i stały monitoring stanu technicznego maszyny pozwalają uniknąć nieprzewidzianych kosztów i nieustannie dbać o zadowolenie klientów.

Przedsiębiorcy wynajmujący maszynyCzas ma znaczenie zwłaszcza dla przedsiębiorców, którzy wynajmują podnośnik od profesjonalnej firmy na okres realizacji pojedynczego zlecenia; aplikacja Niftylink Go umożliwia sprawną komunikację pomiędzy firmą a klientem, pozwala zaoszczędzić czas i zasoby, i wreszcie zwiększa efektywność zamówienia, transportu, obsługi i odbioru maszyny.

Jesteś zainteresowany zakupem lub wynajmem długoterminowym maszyn marki Niftylift? Sprawdź naszą ofertę: https://gutlift.pl/niftylift