Wiadomości

  • 21 września 2023
  • 23 września 2023

Rusza przebudowa skrzyżowania w Pogwizdowie. 300-letni dąb miał zostać wycięty

Skrzyżowanie ulic Cieszyńskiej i Katowickiej w Pogwizdowie w końcu zostanie gruntownie przebudowane. W trakcie robót nie ucierpi na szczęście rosnący nieopodal 300-letni dąb , którego wycinka była pierwotnie planowana i wzbudziła spory sprzeciw mieszkańców.

Skrzyżowanie ul. Cieszyńskiej i Katowickiej w Pogwizdowie
Skrzyżowanie ul. Cieszyńskiej i Katowickiej w Pogwizdowie · fot. Google Street View


Prace budowlane prowadzone będą przy dwóch murach oporowych i zatokach autobusowych, a wymieniona zostanie też cała konstrukcja drogi. - To trudny logistycznie temat, bo mówimy o dwóch ruchliwych arteriach. Mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami - mówi Ryszard Krzywoń, wicedyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie.

Umowa z wykonawcą robót - firmą Infrago z Jankowic - została już podpisana. Mają się one zakończyć w połowie przyszłego roku, a ich koszt wynosi ponad 11 milionów złotych.

Temat wycinki wiekowego dębu, który znajduje się przy ul. Cieszyńskiej, wzbudził sporo kontrowersji w kwietniu ubiegłego roku. Po licznych protestach mieszkańców regionu sprawa jednak znalazła swój szczęśliwy finał.

- Takie sprawy zazwyczaj mają tylu zwolenników, co przeciwników. Gdy chcemy mieć nowoczesną infrastrukturę drogową, to często nie da się jej przeprojektować - tu jednak się udało - dodaje Krzywoń.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.