Wiadomości

  • 24 sierpnia 2023
  • 5 września 2023

Na rynku brakuje huśtawek. "Zmienił się konserwator i zgody nie ma"

Drzewa, ławki, szyny tramwajowe, mgiełka wodna - cieszyński rynek mocno się zmienił po trwającym ponad rok remoncie. Na jego płycie wciąż jednak brakuje huśtawek, które cieszyły się sympatią mieszkańców przed rozpoczęciem prac.

Rynek w Cieszynie po remoncie, 18.8.23
Rynek w Cieszynie po remoncie, 18.8.23 · fot. KR


Jak pisze burmistrz Gabriela Staszkiewicz w mediach społecznościowych, pierwotny projekt rewitalizacji rynku zakładał postawienie na nim huśtawek, a pomysł zaakceptował wówczas konserwator zabytków. - Jednak w międzyczasie zmienił się konserwator. I zgody nie ma - wyjaśnia.

Burmistrz przyznaje, że prowadzi rozmowy z konserwatorem i stara się go przekonać do zmiany zdania. Twierdzi również, że śledzi on media społecznościowe ratusza i czyta komentarze mieszkańców. - Dlatego mam pewien pomysł i jutro się do Was zwrócę z prośbą. Pomożecie? - pisze.

Loading...


Chodziło o ankietę opublikowaną na jednej z grup społecznościowych mieszkańców miasta, w której burmistrz pytała powrotu huśtawek. Wyniki były dość jednoznaczne - ponad 90% opowiedziało się za pomysłem.

kr / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.