Wiadomości

  • 25 sierpnia 2023

Tragedia na nieoświetlonym odcinku drogi. Nie żyje 63-latek

Policjanci cieszyńskiej drogówki pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło w nocy z 24 na 25 sierpnia w Goleszowie. Kierujący samochodem na nieoświetlonym odcinku drogi potrącił pieszego. Niestety pomimo udzielonej pomocy, życia 63-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

Tragedia na nieoświetlonym odcinku drogi. Nie żyje 63-latek
Tragedia na nieoświetlonym odcinku drogi. Nie żyje 63-latek · fot. KPP Cieszyn


Do zdarzenia doszło przed północą, w Goleszowie na ul. Ustrońskiej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący peugeotem 53-latek jechał w kierunku Ustronia prawym pasem ruchu i na nieoświetlonym odcinku drogi potrącił znajdującego się na jezdni 63-latka. Niestety życia mężczyzny nie udało się uratować. Kierowca osobówki był trzeźwy.

Na miejscu policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady niezbędnie do ustalenia szczegółowych okoliczności wypadku. Decyzją prokuratora zarządzona została sekcja zwłok. Policjanci zabezpieczyli również samochód uczestniczący w zdarzeniu.

Trwa wyjaśnianie szczegółowych przyczyn i okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Wszystkie osoby, które posiadają informację na temat tego zdarzenia proszone są o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Cieszynie pod nr tel. 47 8573 200, 47 8573 255 lub z najbliższą jednostką policji - numer alarmowy 112!

Jak zwracają uwagę cieszyńscy policjanci, piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Będziemy wtedy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami, zwłaszcza w porze nocnej oraz jesienno-zimowej, kiedy warunki pogodowe, w tym widoczność, bardzo szybko się zmieniają i szybciej może dojść do tragedii.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, policjanci apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

mp / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.