Wiadomości

  • 2 października 2023
  • 4 października 2023

Potrójne pole position, potrójne zwycięstwo. Cieszynianin liderem włoskiej F4

To jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy weekend wyścigowy w karierze Kacpra Sztuki. 17-latek z Cieszyna do trzech wyścigów na torze Mugello startował z pierwszego pola startowego i we wszystkich odniósł zwycięstwa.

Kacper Sztuka wygrywa trzy wyścigi na torze w Mugello
Kacper Sztuka wygrywa trzy wyścigi na torze w Mugello · fot. mat. pras.


Kierowca US Racing świetnie pojechał już w sobotnich kwalifikacjach - w pierwszej części wykręcił najlepszy czas (dający pole position w pierwszym wyścigu), a w drugiej najlepszy i drugi najlepszy (skutkujący pierwszym polem startowym w drugim i trzecim wyścigu).

W wyścigach młody zawodnik z Cieszyna nie miał sobie równych - jedynie w drugim musiał walczyć z Ugo Ugochukwu, Amerykaninem z faworyzowanego teamu Prema. Postawa Sztuki, przy równoczesnym słabym dorobku punktowym lidera cyklu Arvida Lindblada (także z Premy), dała mu prowadzenie w klasyfikacji generalnej włoskich mistrzostw Formuły 4 na jedną rundę przed końcem sezonu!

- Wspólnie z US Racing wykonaliśmy znakomitą pracę, która otwarła nam możliwość walki o końcowy tytuł. Teraz pora na chwilę świętowania, ale już myślami jestem przy tym, jak się najlepiej przygotować do finałowej rundy sezonu na Vallelundze. Bardzo dziękuję wszystkim kibicom za masę wsparcia w ten weekend, które dodało mi ekstra motywację, a także partnerom PKN ORLEN, Akademii ORLEN Team, Extral Aluminium, Tenutado i Drew-Lech oraz ekipie Viaplay Sport, będąca tutaj na miejscu razem z nami! - mówi Kacper Sztuka.

Ściganie w Vallenundze zostało zaplanowane na weekend 13-15 października.

kr / cieszyn.news

źródło: Materiały prasowe

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.