Wiadomości

  • 7 października 2023
  • 8 października 2023

Kilkudziesięciu nielegalnych migrantów i przemytnika zatrzymano w Wiśle

Policjanci podczas wspólnych działań ze strażą graniczną zatrzymali w Wiśle 31 mężczyzn z Bliskiego Wschodu oraz przemytnika, który ich przewoził. Osoby te nielegalnie wjechały na terytorium Polski. 42-letni kierowca busa próbował uciec, pozostawiając zamkniętych w przestrzeni ładunkowej mężczyzn, ale został szybko zatrzymany.

31 nielegalnych migrantów i przemytnik zatrzymani w Wiśle - 10.2023
31 nielegalnych migrantów i przemytnik zatrzymani w Wiśle - 10.2023 · fot. KPP Cieszyzn


Policjanci z Wisły podczas wspólnych działań z funkcjonariuszami Straży Granicznej zatrzymali w czwartek łącznie 31 cudzoziemców, którzy nielegalnie dostali się na terytorium Polski. Najpierw policjanci zatrzymali siedmiu mężczyzn, którzy poruszali się pieszo w rejonie Jaworzynki przy polsko-słowackiej granicy państwowej. Wszyscy mieli jedynie słowackie dokumenty, uprawniające do tymczasowego pobytu na terenie Słowacji. Osoby te zostały przekazane straży granicznej.

31 nielegalnych migrantów i przemytnik zatrzymani w Wiśle - 10.2023
31 nielegalnych migrantów i przemytnik zatrzymani w Wiśle - 10.2023 · fot. KPP Cieszyzn


Niespełna dwie godziny później policjanci z wiślańskiego komisariatu zatrzymali na terenie miasta kolejną grupę nielegalnych migrantów, która przewożona była w przestrzeni ładunkowej busa. Kierowca renaulta z polskimi numerami rejestracyjnymi na widok radiowozu wjechał na stację paliw, wysiadł z auta i próbował uciec. Został szybko zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało, w pojeździe znajdowało się 24 mężczyzn, prawdopodobnie narodowości syryjskiej. Docelowym miejscem podróży miały być Niemcy. W związku z tym, że wszyscy przebywali na terytorium naszego kraju nielegalnie, zostali zatrzymani i przekazani funkcjonariuszom Śląskiego Oddziału Straży Granicznej.

ar / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.