Wiadomości
- 23 maja 2025
Cieszyńscy uczniowie laureatami międzynarodowego konkursu. Wzięło w nim udział 4000 uczestników
W Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy" odbyło się wręczanie nagród laureatom II Finału Międzynarodowego Konkursu Plastycznego "Na szczycie" im. Mietka Krzaka, który jest kontynuacją konkursu plastycznego "Mieszkam w Beskidach".

- Organizatorem konkursu był Gminny Ośrodek Kultury w Świnnej. W konkursie wzięło udział około 4000 uczestników z placówek oświatowych z Polski, Czech, Słowacji, Ukrainy. Jury nagrodziło i wyróżniło kilkuset młodych twórców - przekazał cieszyński Wydział Kultury i Promocji Miasta.
Wśród laureatów konkursu znaleźli się również uczniowie z cieszyńskich placówek oświatowych.
W tym roku laureatami zostali uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Cieszynie: Mateusz Pniok, Leon Jursza, Patryk Zamojski, Nadia Myrmus, Maksymilian Bestwina oraz z Przedszkola Nr 19: Oliwia Popko, Tomasz Volkmer, Helena Ogrodzka, Zuzanna Sobczak, Martyna Majewska, Zuzanna Papierzyńska, Aleksandra Ciompa.
ZOBACZ TAKŻE
[FOTO] "Bezbłędny w obłędnym Cieszynie". W SPTE odbyło się wielkie cieszyńskie dyktando
[FOTO] Ozdoby wykonane przez uczniów przyozdobiły choinkę w cieszyńskim Ratuszu
54. edycja konkursu "Cieszyn miastem kwiatów i zieleni"
[FOTO] Najlepszy "Murzin" wybrany! Za nami konkurs w Centrum Folkloru Śląska Cieszyńskiego
Poznaliśmy laureatów konkursu plastycznego "Poznajemy Pomniki Przyrody miasta"
Ruszyła rekrutacja do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2026/2027
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.







