Wiadomości

  • 10 października 2023

Ponad 260 mln na rozbudowę infrastruktury na Kubalonce!

W poniedziałek, 9 października odbyła się konferencja w Centralnym Ośrodku Sportu w Szczyrku. Minister funduszy i polityki regionalnej, Grzegorz Puda zaprezentował szczegóły inwestycji na Podbeskidziu. Jedna z nich dotyczy ośrodka narciarstwa biegowego i biathlonu na Kubalonce.

Konferencja prasowa w COS Szczyrk - 9.10.2023 · fot. COS Szczyrk


Rozbudowa ośrodka planowana jest na lata 2024 - 2027. Powstanie całoroczny tor do narciarstwa biegowego o długości 1000 metrów oraz 4 strzelnice biathlonowe wraz z nowoczesnym systemem naśnieżania. Wybudowany zostanie także hotel, który pomieści w swoich pokojach stu gości. Nie zabraknie również parkingu, siłowni, sauny i stołówki. Dofinansowanie ze środków rządowych wyniesie aż 260 892 344 zł.

W konferencji, podczas której przekazano informację o finansowaniu zadania, uczestniczyli również: wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed, minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, posłowie na Sejm - Przemysław Drabek i Kazimierz Matuszny, wicewojewoda śląski Jan Chrząszcz oraz dyrektor COS Witold Roman oraz przedstawiciele zainteresowanych samorządów.

pj / cieszyn.news

źródło: COS Szczyrk

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.