Wiadomości

  • 12 października 2023
  • 13 października 2023

Kierowała autobusem bez uprawnień. Może dostać nawet 30 000 zł grzywny

Pasażerowie busa jadącego z Wisły do Katowic musieli być nieco zdziwieni, gdy okazało się, że konieczna jest zmiana kierowcy. W trakcie kontroli drogowej przeprowadzanej na "wiślance" w Bąkowie wyszło bowiem na jaw, że kierująca pojazdem nie ma ważnych uprawnień.

Cieszyńska policja zatrzymała dziś kierującą busem z Wisły do Katowic, która nie miała ważnych uprawnień
Cieszyńska policja zatrzymała dziś kierującą busem z Wisły do Katowic, która nie miała ważnych uprawnień. Zdjęcie ilustracyjne · fot. KPP Cieszyn


Do zdarzenia doszło w niedzielę, 8 października.

- 47-letnia kierująca, która przewoziła pasażerów, nie posiadała uprawnień kategorii D uprawniających do kierowania autobusem - straciły swoją ważności w czerwcu. W związku z tym nie mogła kontynuować dalszej jazdy, a kurs ostatecznie został zrealizowany przez innego kierowcę przewoźnika - wyjaśnia podkom. Krzysztof Pawlik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie.

Sprawa teraz trafi przed wokandę, a z konsekwencjami musi się liczyć nie tylko kierująca, ale też przewoźnik. Postępowanie poprowadzi też Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego.

Kobiecie może grozić kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywna w wysokości od 1,5 tys. do nawet 30 tys. zł. Sąd orzeka też zakaz prowadzenia pojazdów na czas od 6 miesięcy do 3 lat.

kr / cieszyn.news

źródło: KPP Cieszyn

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.