Wiadomości

  • 16 października 2023
  • 17 października 2023

[ZDJĘCIA] Ponad 30 zdarzeń drogowych. Ranny motocyklista z Wisły zabrany śmigłowcem LPR!

Niechlubny weekend na drogach powiatu cieszyńskiego. Od piątku, 13 października doszło do ponad 30 zdarzeń drogowych. Niestety, dwa z nich zostały zakwalifikowane jako wypadek drogowy.

wypadek kolizja motocyklista ustroń katowicka II dw941
Zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym na ul. Katowickiej II w Ustroniu - 14.10.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W sobotę, 14 października około godziny 12.50 na ul. Katowickiej II w Ustroniu doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem osobowym. Kraksa miała miejsce za skrzyżowaniem z ulicą Andrzeja Brody, na pasie w stronę Wisły. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy policji wskazują kierującego osobowym BMW 39-latka jako winnego. Na skutek nieprawidłowego manewru zawracania doprowadził do zderzenia z kierującym jednośladem. Poszkodowany, 39-letni mieszkaniec Zabrzega prowadzący motocykl marki Honda, został zabrany do szpitala.

Zderzenie motocyklisty i samochodu osobowego na ul. 1-go Maja w Wiśle - 14.10.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


Do bardzo groźnego zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie na ulicy 1-go Maja w Wiśle. Około godziny 12.45 zderzyły się osobowy Ford Focus, którym kierował 74-letni mężczyzna i motocykl marki Honda prowadzony przez 24-latka. Na miejscu interweniowały wszystkie służby ratunkowe. Ranny, kierujący jednośladem został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oboje posiadali stosowne uprawnienia do prowadzenia pojazdami. Senior, kierowca osobówki był trzeźwy. Od kierującego jednośladem, ze względu na jego obrażenia, została pobrana krew do badań na na zawartość alkoholu. Policjanci sporządzili dokumentację pod kątem wypadku drogowego. Trwają czynności mające na celu ustalić dokładny przebieg i okoliczności tego zdarzenia.

kolizja pożar wiślica DK-81 dk81
Pożar samochodu osobowego po kolizji z drzewem na ul. Katowickiej w Wiślicy - 15.10.2023 · fot. Nadesłane przez czytelnika


W niedzielę, 15 października około godziny 8.45 na ul. Katowickiej w Wiślicy doszło do zdarzenia drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego. 29-letni kierujący osobowym Fiatem Uno nie dostosował prędkości do warunków drogowych, na skutek czego utracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Pojazd uderzył w drzewo i stanął w płomieniach. Kierowcy udało opuścić się auto o własnych siłach, nie doznał żadnych poważniejszych obrażeń. Na miejscu interweniowała straż pożarna oraz policja. Na czas działań służb zajęty był prawy pas w stronę Żor.

pj / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.