Wiadomości

  • 16 października 2023

[FOTO] Kolejni nielegalni migranci zatrzymani w Wiśle!

Kolejna akcja funkcjonariuszy straży granicznej w naszym regionie. W piątek, 13 października zatrzymali ponad 20 nielegalnych migrantów na terenie Wisły.

niegalni migranci
Zatrzymanie nielegalnych migrantów · fot. Śląski Oddział Straży Granicznej


W piątek, 13 października około godziny 4.30 po informacji od mundurowych z komisariatu policji w Wiśle, zatrzymano 22 osobową grupę nielegalnych migrantów. Wśród zatrzymanych obywateli Syrii, jedna osoba była nieletnia. Cudzoziemcy przewożeni byli busem na austriackich numerach rejestracyjnych, którego kierowcą był obywatel Rumunii.

W ramach wszczętego postępowania karnego pełnoletnim Syryjczykom zostały przedstawione zarzuty nielegalnego przekroczenia granicy państwowej. Cudzoziemcy przyznali się do zarzucanego im czynu oraz dobrowolnie poddali się uzgodnionej z prokuratorem karze 6 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres próby wynoszący od 2 do 3 lat. Wobec wszystkich migrantów straż graniczna wszczęła postępowanie administracyjne, dotyczące wydania decyzji zobowiązującej ich do powrotu.

Przemytnik, kierowca busa został zatrzymany. Zostały mu przedstawione zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się organizowaniem cudzoziemcom nielegalnego przekraczania granicy. Sąd Rejonowy w Cieszynie zastosował wobec 22-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Zostanie on osadzony w Areszcie Śledczym w Bielsku-Białej.

pj / cieszyn.news

źródło: Śląski Oddział Straży Granicznej

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.