Wiadomości

  • 19 października 2023
  • 22 października 2023

[WIDEO, FOTO] Silny wiatr dał się we znaki mieszkańcom. Liczne interwencje strażaków

Drzewa powalone na jezdnie i linie energetyczne, a także przerwy w dostawach prądu - to efekt silnego wiatru, który występował w naszym regionie w piątek 20 października oraz w nocy z piątku na sobotę.

Interwencja straży pożarnej przy ulicy Szpitalnej w Ustroniu - 20.10.2023 · fot. Facebook / OSP KSRG Ustroń Centrum


Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego, w związku z silnym wiatrem strażacy interweniowali w województwie śląskim 66 razy - to dane obejmujące czas od godziny 7.00 w piątek 20 października do godziny 6.30 w sobotę 21 października. M.in. w Ustroniu przy ulicy Szpitalnej silny wiatr zerwał fragment dachu na budynku uzdrowiska "Róża".

Silny wiatr sprawił, że w Cieszynie o godzinie 22.00 było wyjątkowo ciepło - termometry wskazywały nawet 24,5 st. C! Zupełnie inna sytuacja panowała w Suwałkach, gdzie słupki rtęci wskazały 2,9 st. C.Mocno wiało także w Beskidach. Poniżej nagranie z Błatniej, które otrzymaliśmy od czytelnika Tomasza - dziękujemy!

Loading...

mp / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.