Wiadomości

  • 23 października 2023
  • 25 października 2023

Pijacka szarża zakończona połamaniem rowerzysty i ucieczką z miejsca zdarzenia

Miniony weekend w regionie nie należał do spokojnych, przynajmniej w kwestii sytuacji drogowej. Zmienna pogoda i silne wiatry skutkowały licznymi zdarzeniami drogowymi. Niestety nie obeszło się bez alkoholowych ekscesów. Do wyjątkowo niebezpiecznej sytuacji doszło w Pierśćcu koło Skoczowa.

Pierściec - 22.10.2023
Pijany kierowca najpierw potrącił rowerzystę, a uciekając z miejsca wypadku doprowadził do kolejnego zdarzenia drogowego - 22.10.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


W niedzielę, 22 października około godziny 17.00 na ul. Landeckiej doszło do potrącenia rowerzysty przez samochód marki Mercedes klasy A. Jego kierowca po spowodowaniu wypadku nie zatrzymał się, nie udzielił pomocy rannemu i uciekł. W pogoń za sprawcą ruszyli świadkowie, ale ucieczka nie trwała zbyt długo. Kilkaset metrów dalej, na skrzyżowaniu z ul. Uchylany, Mercedes uderzył w osobowego Nissana Leaf. Sprawca został obezwładniony przez świadków i przekazany w ręce stróżów prawa.

Pierściec - 22.10.2023
Na miejscu zdarzenia interweniowały 3 zastępy straży pożarnej, 2 zespoły ratownictwa medycznego i dwa patrole policji. Droga przez blisko 3 godziny była zablokowana - - 22.10.2023 · fot. nadesłane przez czytelnika


Za kierownicą Mercedesa siedział 44-letni mężczyzna. Wynik badania trzeźwości dał wynik przeszło trzy promile! Dodatkowo okazało się, że 44-latek nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdów. Został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Do szpitala przewieziono dwie osoby. Rowerzysta doznał obrażeń wskazujących na wypadek drogowy (przestępstwo, obrażenia powyżej siedmiu dni). 18-letnia kierująca Nissanem została zwolniona ze szpitala po profilaktycznych badaniach. Jej obrażenia nie były poważne.

Oplem w murDo groźnie wyglądającego zdarzenia doszło także w nocy z soboty na niedzielę na terenie Chybia. Około godziny 1.30 na ul. Bielskiej samochód osobowy marki Opel wypadł z drogi i uderzył w mur. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Nie ma co się dziwić, że 29-letni kierowca miał problem z opanowaniem kierownicy. Badanie stanu trzeźwości dało wynik około 2 promile.

Loading...

sid / cieszyn.news

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.