Wiadomości

  • 23 października 2023

Zuchwała kradzież relikwii z kościoła w Brennej. Trwa poszukiwanie sprawcy lub sprawców

Policjanci ze Skoczowa poszukują sprawców włamania do kościoła, do którego doszło minionej nocy w Brennej. Sprawcy skradli pozłacany kielich oraz relikwiarz - pamiątkę po św. Janie Pawle II. Włamanie do kościoła miało miejsce w nocy z 22 na 23 października w Parafii pw. św. Jana Chrzciciela. Złodziej lub złodzieje weszli do świątyni od strony zakrystii. Wierni nie kryją oburzenia tą zuchwałą kradzieżą.

Skradziona relikwia, pamiątka po św. Janie Pawle II
fot. Parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Brennej


Wartość materialna przedmiotów została wstępnie wyceniona na 5 tysięcy złotych. Niematerialnie tego typu przedmioty są bezcenne dla wiernych. Na miejscu przeprowadzone były czynności procesowe z udziałem policjantów pionu śledczego oraz techniki kryminalistyki. - Obecnie policjanci prowadzą dalsze ustalenia w tej sprawie - informuje podkom. Krzysztof Pawlik z KPP w Cieszynie.

Cieszyńska policja wydała komunikat z prośbą do mieszkańców:

Zwracamy się do osób, które w godzinach od 21.00 do 00.15 poruszały się samochodami ulicą Ks. Rudolfa Juroszka, Wyzwolenia, Bukową, Malinową czy też innymi w rejonie miejsca zdarzenia i są w posiadaniu nagrania z kamery samochodowej, monitoringu, telefonu komórkowego itp. o kontakt z policjantami Komisariatu Policji w Skoczowie - tel. 47 857 36 10, Komendą Powiatową w Cieszynie pod nr tel. 47 8573 200, 47 8573 255 lub z najbliższą jednostką Policji - numer alarmowy 112.

KPP Cieszyn

sid / cieszyn.news

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.