Wiadomości

  • 26 października 2023
  • 28 października 2023

Na 3 Maja jest nowa ścieżka rowerowa. Od lat zabiegali o nią cieszyńscy cykliści

Od ronda w pobliżu liceów, aż po zakłady Celmy przy Moście Wolności, ciągnie się nowa ścieżka dla rowerzystów. O wprowadzenie takiego ułatwienia dla cyklistów na ul. 3 Maja od lat zabiegało stowarzyszenie Rowerowy Cieszyn.

Ścieżka rowerowa na ul. 3 maja · fot. kr / cieszyn.news


Ze ścieżki mogą skorzystać tylko ci rowerzyści, którzy jadą w górę drogi - w przeciwnym kierunku wciąż trzeba poruszać się jezdnią. Wprowadzenie nowej organizacji wzbudza jednak sporo emocji zarówno wśród kierowców, jak i fanów jednośladów.

Dla kierowców szczególnie problematyczne są dwa ostre zakręty - jeden przy Lasku Miejskim, a drugi przed rondem. Gdy obserwowaliśmy to miejsce około godziny 12:00 w dzień roboczy (mimo to na drodze był dość duży ruch), to zauważyliśmy jak samochody kilkukrotnie przy pokonywaniu skrętów wjeżdżały na wąską ścieżkę, która nie jest oddzielona od jezdni żadnym krawężnikiem. Komentarze z podobnymi obawami można znaleźć w sieci.

Próbowaliśmy się skontaktować z Miejskim Zarządem Dróg, który realizował prace, ale żadna z osób z którą udało się nam połączyć nie chciała udzielić nam wyjaśnień. Mimo to z rozwiązania zadowolone jest stowarzyszenie. - Uważam, że i tak jest lepiej niż było, bo kiedyś kierowcy po prostu zajeżdżali drogę rowerzyście próbując go wyprzedzać na zakręcie - napisał w Piotr Stokłosa ze stowarzyszenia w odpowiedzi na jeden z komentarzy na Facebooku.

Loading...

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu cieszyn.news zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.